Sports
Ziemas sports

Furkads atved zeltu Francijas biatlonistiem jauktajā stafetē0

ITAR-TASS/Scanpix

Francija otrdien ieguva Phjončhanas olimpisko spēļu zeltu biatlona jauktajā stafetē, izlasi pēdējā etapā līdz uzvarai aizvedot titulētajam Martēnam Furkadam.

Līdz ar to Furkads kļuva par pirmo trīskārtējo čempionu Phjončhanā.

Aizverot visus desmit mērķus, pirmo posmu vadībā noslēdza Liza Vitoci no Itālijas. Otrajā posmā arī Doroteja Vīrere aizvēra pirmos piecus mērķus, bet savā otrajā ugunslīnijā izmantoja visas trīs rezerves patronas un atkrita aiz vācu zvaigznes Lauras Dālmeieres. Līdz ar to sacīkšu vidū Vācijai bija pusminūtes pārsvars un vadība tika noturēta vēl ilgāku laiku.

Arī sacensību pēdējā šaušanā pirmais ieslēpoja vācietis Arnds Peifers, bet uzreiz aiz viņa bija Furkads. Šajā ugunslīnijā Peifers ne tikai izmantoja trīs soda patronas, bet arī veica soda apli, līdz ar to atstājot izlasi bez medaļām, kamēr Furkads, tuvojoties finišam, jau varēja paņemt karogu.

Francijas izlasē kopā ar pasaules biatlona zvaigzni Furkadu bija arī Simons Destjē, Marī Dorēna-Abēra un Anaisa Beskona, izlasei astoņās šaušanās izmantojot vien četras rezerves patronas.

Uzvarētājiem 20,9 sekundes zaudēja Norvēģijas sportisti Marte Ulsbū, Tīrila Ekhofa, Juhanness Tīngnēss Bē un Ēmils Hegle Svendsens, kuri ne tikai izmantoja 11 rezerves patronas, bet arī veica soda apli.

Savukārt 26,9 sekundes atpalika itāļi Vitoci, Vīrere, Lukass Hofers un Dominiks Vindišs, kas sprinta finišā apsteidza Vāciju.

Saistītie raksti

Izšķirošajos finiša metros Vindišs, kad tas vairs nebija atļauts, mainīja trajektoriju, aizlecot priekšā Peiferam. Tomēr pēc momenta izpētes žūrija lēmusi atstāt Itālijai medaļu, jo vācieša slēpošanas ātrumu šis manevrs neesot ietekmējis.

Furkads kļuvis par pieckārtēju olimpisko čempionu, iepriekš Phjončhanā uzvarot arī 12,5 kilometru iedzīšanā un 15 kilometru masu startā.

LA.lv