×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. februāris, 2013
Drukāt

G20 sola izvairīties no valūtu kara

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

G20 valstu finanšu ministri sestdien pauduši apņēmību vērsties pret izvairīšanos no uzņēmumu peļņas nodokļa nomaksas, kā arī nenoteikt īpašas valūtas kursa likmes, kas varētu izsaukt savstarpējus valūtas karu, teikts sanāksmes gala dokumentā.

“Mēs atturēsimies no konkurējošas devalvācijas. Mēs nepieskaņosim mūsu apmaiņas kursus konkurences mērķiem,” teikts komunikē, kas izplatīts pēc Maskavā notikušās finanšu ministru tikšanās.

G20 valstis cer tādējādi pārliecināt globālo tirgu, ka tās neieslīgs ekonomiskajā karā, kuru varētu izraisīt savstarpējā valūtu devalvācija, katrai no valstīm cenšoties veicināt savu eksportam domāto ražošanu.

Savukārt Lielbritānija, Francija un Vācija sestdien nāca klajā ar jaunu iniciatīvu, kuras mērķis ir panākt, lai lielie uzņēmumi godīgi maksātu savu nodokļu daļu un nevarētu izmantot dažādas shēmas savu nodokļu samazināšanai.

Reaģējot uz trīs Eiropas Savienības (ES) lielvaru aicinājumu, G20 ministri vienojās sadarbībā ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju (OECD) vērsties pret izvairīšanos no peļņas nodokļa nomaksas.

“Mēs esam apņēmušies attīstīt pasākumus, lai novērstu [nodokļu] bāzes eroziju un peļņas pārvešanu, ķerties pie nepieciešamās kolektīvās rīcības un izskatīt visaptverošu rīcības plānu, kuru jūlijā mums iesniegs OECD” teikts sanāksmes gala dokumentā.

Par peļņas pārvešanu tiek dēvēta uzņēmumu piekoptā prakse savu peļņu pārskaitīt meitas uzņēmumiem, kas reģistrēti ārpus mātes kompāniju mītnes valsts teritorijās, kur tiem tiek piemērotas zemākas nodokļu likmes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+