×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. februāris, 2016
Drukāt

Ģenerālis: Krievija atnesusi Eiropai karu (11)

Foto-LETAFoto-LETA

Apvienoto spēku pavēlniecības štāba Brunsumā komandieris ģenerālis Hanss Lotārs Domroze.

Krievijas iebrukums Ukrainā un Krimas aneksija Eiropai savā veidā ir atnesusi karu, tādēļ NATO dara visu iespējamo, lai aizsargātu sabiedroto valstis un to cilvēkus no potenciālajiem agresoriem, pauda Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieris ģenerālis Hans Lotārs Domroze.

Vaicāts par iespējamo jauno ieroču sacensību starp NATO un Krieviju, Domroze norādīja, ka šāda iespēja pastāv, taču NATO to nav prasījusi. “Diemžēl man ir jāatgādina, ka tieši Krievija iebruka Gruzijā. Krievija atkal atgrieza karu Eiropā,” viņš sacīja.

Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieris arī norādīja, ka Minhenes Drošības konferencē Ukrainas prezidents Petro Porošenko skaidri norādījis Krievijas premjerministram Dmitrijam Medvedevam, kurš runājis par civilo karu Ukrainā, ka tas gan esot Krievijas karš, jo viņa valstī ir Krievijas karaspēks.

“Redziet, sabiedrotie uzskata, ka Krievija iebruka Ukrainā un anektēja Krimu, Eiropai atnesot karu. [NATO ģenerālsekretārs Jenss] Stoltenbergs skaidri pateica, kas ir jādara, lai aizsargātu mūsu cilvēkus. Mums kā aliansei ir tikai aizsardzības raksturs,” sacīja Domroze.

Taujāts, vai NATO pašlaik izskata arī stratēģijas, kā cīnīties ar cita veida apdraudējumiem, ne tikai tā dēvētajiem zaļajiem cilvēciņiem, kuri tika izmantoti Ukrainā, viņš apliecināja, ka alianse regulāri izvērtē dažādus iespējamos scenārijus.

“Tā sauktie zaļie cilvēciņi ir iekšēja lieta, un man ir pārliecība, ka Latvijas valdība ar šīm problēmām, ja tās radīsies, tiks galā. Latvijai ir stipri cilvēki un stipra valdība,” viņš pauda.

Vienlaikus Domroze atgādināja, ka, piemēram, Sīrijā Krievija neizmantoja “zaļos cilvēciņus”, jo tur jau esot Krievijas militārie spēki. “Izaicinājums ir militāri un politiski negatavoties pēdējam karam, bet nākamajam potenciālajam, lai no tā izvairītos. Mēs vēlamies izvairīties no kara. Neviens negrib karu ar Krieviju,” viņš piebilda.

Domroze tika iecelts Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandiera amatā 2012.gadā, un 2016.gada aprīlī viņu nomainīs nākamais komandieris.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Ko gan Krievija vēl citu var dot pasaulei, kā tikai naidu, karu, mežonīgu cilvēku iznīcināšanu nāves nometnēs, kuras pat Hitlers no Krievijas aizņēmās un rupjas lamas. Un paši staigā ar plikām pakaļām savas iedomātās lielmanības vārdā.

 2. Pūķins ar saviem čekistiem (tagad krievnacistiem) atnesa karu Eiropai. Turklāt, Krievija nav Eiropas valsts.

 3. Обалдеть прямо можно. А в НАТО все генералы такие дебилы, а?! Вот чего они там курят у себя в НАТО?

 4. Būsim godīgi!
  Nejauksim cēloņus ar sekām. Visa pirmsākums ir krievijas iniciētais un janukovičam dāsni apmaksātais
  aizdevums par gāzi, kā arī viņa apsolījums par to, ka Ukraina paliks Krievijas ietekmes sfērā. Un Putina uzstājīgā prasība neparakstīt nekādus līgumus ar ES (nevirzīties Eiropas virzienā). Janukovičs Putinam paklausīja, bet Ukrainas tauta nē, jo izvēlējās sev ceļu uz Eiropu. Janukovičs bija sprukās un sāka šaut uz savu tautu Maidanā, jo ukraiņi nepakļāvās janukovičam. Sekoja Putina dusmu izvirdums,” zaļie cilvēciņi” un Krimas aneksija. Tāda ir tā patiesība un citas nav!

  • negodīgajam krievnacistam Atbildēt

   Pūķins iesāka karot Čečenijā (krievu kolonijā), pēc tam turpināja Gruzijā (pamukušā krievu kolonijā) un pašreiz karo Ukrainā (par spīti noslēgtiem līgumiem). Laikam ar Holodomoru krieviem nepietika lai ukraiņus iznīdētu.

 5. busim godigi
  nejauksim cēloņus ar sekām. visas pirmsākums ir asv iniciētais un apmaksātais maidans, tā ka karu eiropā ienesa asv. jo amišiet tas ir izdevigi, bez visa tā ka nekaro uz viņu zemes tas ari novājina konkurentu-ES

  • Visa celonis ir tas ka Krievija ir okupejusi ukrainu un parpluidinajusi to ar agresoriem kas grib dalu no ukrainas padarit par krieviju

   • Un lidzigi noskanotus zalos cilvecinus var atrast biezaa slaanii ari latvijaa. Un pirmaa komentara rakstitajs ir viens no tiem jo aizstav Krievijas (agresora) nevis ukrainas (cieteeja) intereses

  • krievi arī nekaro uz svešas zemes?

  • Nevajag censties te mums atstāstīt Krievijas TV kanālu. To mēs paši zinām, kā dabūt. Kiselevs tur ir miļjonu nopelnijis, bet tu te pa freiju pūlies, vai par piecīti. Runājot Putina vārdiem, tu redzēji, kā ASV sākusi to karu? Cik tur ASV maksāja 5 miljardus, tā? Bet cik Putins Janukovičam? Dabīgi, ka Visiem ir izdevīgi lai Ukraīna nedzīvo pēc krievu diktāta un mums katram par to jāpapūlās.

Draugiem Facebook Twitter Google+