×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2016
Drukāt

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par “Dzintara” glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (34)

Foto LETAFoto LETA

“Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību,” tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s “Dzintars” produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.

Viņš ir priecīgs par cilvēku izrādīto mīlestību, pērkot preces, jo pārdošana “Dzintara” veikalos esot pieaugusi divas līdz trīs reizes. Tomēr Gerčikovs norāda, ka vienlaikus pār viņu gāžas daudz netīrumu straumes un daudzi mācot, kā pareizi dzīvot un kā pārdot preces. “Padomju laikā mani sauca par kapitālisma direktoru, jo es centos dot nosacījumus tiem, kas labi strādā. Mums bija vienas no augstākajām algām padomju savienībā. Uzskatīju, ka tiem, kas labi strādā, ir labi jāpelna, bet tolaik tā nedrīkstēja.

Savulaik izveidojām uzņēmumā kafejnīcu, sadzīves pakalpojumus, bija veikals, kur varēja dabūt deficīta preces. Tagad mani sauc par “sarkano” direktoru, bet es tāds neesmu. Sarkanos direktorus nozīmēja partija, bet viņi nebija profesionāļi. Es sāku kā inženieris, tad biju ceha priekšnieks, galvenais mehāniķis un tad direktors – visus kāpņu pakāpienus esmu piedzīvojis. Kad sistēma sabruka, tieši sarkanie direktori visu izlaupīja, bet profesionāļi to nedarīja. Tagad mani pamāca, ko vajag tirgot, ko ne, bet katram uzņēmumam ir sava specifika. Mēs nekad nemelojam, mums ir savs profesionāls gods un sirdsapziņa,” saka Gerčikovs.

Viņš uzskata – ja tiesa piemēros ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu, tad divu gadu laikā uzņēmums spēs atgūties no sarežģītās situācijas. Šobrīd pieprasījums esot lielāks, nekā uzņēmums spēj saražot, jo tam trūkst apgrozāmo līdzekļu izejvielu iepirkšanai. Gerčikovs saka paldies komandai, kas palīdz izturēt šo grūto brīdi. Pavisam uzņēmumā strādā 320 darbinieki, no tiem ap 100 – veikalos. A/s “Dzintars” nodokļu parāds ir 3,2 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Dzintara kosmētika ir lieliska,bet visi tik krīt uz importiem un skaistiem iepakojumiem ,un reklāmām .

 2. Jaukas ziņas, taču es, kā vietējo ražotāju atbalstītāja, sagaidu nopietnāku mārketinga pasākumu organizēšanu no Dzintara! Ne lūgšanos pirkt, bet gan reklāmas, modernāku iesaiņojumu (nerunāju par dārgāku), stendu pamanāmību un vietas izvēli veikalos (piemēram Drogās). Nereti ieguldot mārketingā, tas atmaksājas!

 3. Pati lietoju diezgan daudz no “Dzintara ” un vīlusies neesmu.Ta tik turpiniet !!! Veiksmi

 4. Īsti nesaprotu, kāpēc tik daudz kritikas veltīts produkcijas iepakojumam. Ko tad tik “mūsdienīgu” visi grib – krēma kārbu ar atsperi vākā, jebšu šampūna pudeli ar rāvējslēdzēju? Svarīgākais taču ir saturs, un “Dzintaram” ir vairākas patiešām labas sērijas. Jau ilgstoši lietoju “Sea Secret” sejas krēmu un acu serumu, kā arī “Antioksidantu” ķermeņa un matu kopšanas līdzekļus. Efektīga ir arī “SOS” sērija pēdu kopšanai. Būtu patiešām žēl, ja tā visa vairs nebūtu. Ceru, ka tā nenotiks.

 5. Es Gerčikovam pat krievu ruboli neziedotu,jo esmu dzirdējusi viņa intervijas VISUR .Nedod Dievs tādu pilsoni,kurš ir rūdīts,riebīgs ,pārliecināts interfrontists un SC superfans !! Kā Lavents,Zaharjins ,Kargins un Co iedzīvojas uz Latvijas pilsoņu rēķina !Pārbaudiet viņa bankas kontus !!!!kopš sabruka PSRS.

 6. Produkcija tiešām nav slikta, ne jau visi var atļauties maksāt par dārgajiem zīmoliem. Lai veicas!

 7. Te daži pārmet Gerčikova k-gam padomiskumu, interfrontiskumu un sazin ko vēl. Personiski nepazīstu, taču, cik zinu, Gerčikovs ir spējīgs un godprātīgs vadītājs. Viens no retajiem, kurš spēja saglābt uzņēmumu 90 – to gadu juku laikos (kad absolūtais vairākums tika izlaupīts un beidza darboties) un sekmīgi vadīja visus šos gadus. Pārmest viņam interfrontiskumu arī nav nekāda pamata. Esmu lasījis gana daudz viņa interviju – nu neizskatās viņš pēc tāda, kurš mocītos nostaļģijā pēc PSRS. Es no kosmētikas nesaprotu itin neko, taču, cik lasu komentārus, lielākā daļa atzīst, ka produkcija ir laba. Būtu žēl, ja šis uzņēmums nogrimtu. Atbalstīsim, cik varam! Esmu pārliecināts, ka tas atkal būs uz zaļa zara, ja izdosies pārvarēt šī brīža grūtības. Es arī tuvākajā laikā aiziešu uz kādu Dzintara veikalu un kaut ko nopirkšu. Sev ne, jo – kā jau vecs vīrs – nekādus smiņķus nelietoju un neko no tiem nesaprotu 😀 Nopirkšu kā dāvanu uz Ziemassvētkiem, kuri nav vairs aiz kalniem. 😀

  • Lieliski. Beidzot viens prātīgs komentārs visu gaušanās un pārmetumu vidū. Lai veicas!

  • Nezinu gan kur un kādas intervijas saklausījāties! Žēl,ka vecss vīrs un melojat,bet “Dzintars”turējās uz veco gadu panākumu pjedestāla,ne Gerčikova godaprāta !!To pierāda fakts,ka viss viņa “bizness”turējās uz PSRS laiku “gudrības”- šeptes ar Krieviju.Te nu šis PSRS relikts dabū atsitienu ko pelnījis. Nav krievu,nav biznesa.Un tā būs ar visiem,kas neprot vai negrib atkabināties no sovjietiem.

 8. nav ko piesieties iepakojumam,galu galā tas ir gaumīgs ,es pēŗku ne jau iepakojumu,bet gan produkciju!

 9. Agrāk bija kolekcija- odekolons EDGARS un smaržas KRISTĪNE ,man un maniem paziņām ļoti patika. Bet pēc kaut kāda laika pazuda, būtu baigi labi ja varētu atsākt tās kolekcijas ražošanu. Man noteikti daudzi piekritīs.

 10. Kā tu Gerčikov to dabū gatavu? man bija nodokļu parāds 32 centi. Biedēja un draudēja, līdz samaksāju ar uzviju. A Tev 32 miljoni parāds un cienījams pilsonis?

 11. 3 miljonu parāds nevarēja izveidoties vienā dienā, droši vien hroniski un ilgi nav maksājis nodokļus.
  Produkcija ir ļoti ķīmiska, un uzņēmuma vadītājs principā nerunā latviešu valodā un turklāt dzīvo sapņu pasaulē par PSRS kā ideālu.
  Kāpēc lai kāds normāls cilvēks to produkciju pirktu?

 12. Jā, produkcija ir laba, taču nevar un nedrīkst gulēt uz veciem lauriem. Gerčikovam ir tas beidzot jāsaprot un jālaiž pie stūres jaunie un progresīvie !

 13. Natālija Freimane Atbildēt

  Man patīk Dzintara produkcija,,bet vienīgais ,ko varu ieteikt..ir radikāli jāmaina iepakojuma noformējums,lai tas izskatītos mūsdienīgāks un krāšņāks.Varu derēt ka pārdošanas apjoms no tā daudz
  iegūs!!

 14. Skumji, vēl viens uzņēmums, kurš Latvijā darbojas rūpniecības nozarē un RAŽO produkciju, ir uz beigu ceļa. Kapitālisms ir nežēlīgs, būtu jāražo sliktas kvalitātes prece, labi jāreklamē, jāpārdod. Ne visi tā vēlas un tā spēj.

 15. Viens no interfrontes pēdējiem bastioniem.

 16. Redzu 2 lielus mīnusus – 1. Preces nofermējums iestrēdzis pagātnē 2. Galvenā izpatikšana tikai bijušajām PSRS valstīm.

 17. Vislabāk būtu, ja paliktu pliki mūri, varētu piešķirt pieminekļa statusu un vest ekskursantus. Vēl no jūsmotāju kabatām varētu savākt naudiņu bezdarbniekiem. Jo vairāk gruvešu, jo lielāki prieki! Uz priekšu, grāvēji!

 18. Preces noformējums palicis tāds sovjetisks. Ja nav pievilcīga veidola, nav pircēja. Ja nu vien;īgi Krievijā.

 19. tam sowetskijam vecim vajag progresiivus darbiniekus pie stures, jo Dzintara produkcija ir laba, lietoju sejas kremus, tiesham labi, ari losjoni. tomer uznemumam jaiet talak, nedrikst laut nogrimt…ta jau valsts meslos lidz ausim, visi bankrote tikai…kas bus pec gadiem 10? Bails pat domat.

 20. Gerčikovam jāmeklē nauda vai jāpārdod uzņēmums par 1 eiro kādam kas gatavs nomaksāt parādus…

 21. Novēlu “pārdzimt” ,izveidojot laikmetam un mūsdienu prasībām atbilstošu interneta mājas lapu ! tas gan laikam nemaksā miljonus…

 22. Visiem trūkst apgrozāmo līdzekļu preces vai izejvielu iepirkšanai!

 23. Vai man vienai šķiet dīvaini, ka, tā vietā, lai stāstītu, kā Dzintars, īstermiņā izglābts no bankrota, mainīsies un attīstīsies, Gerčikovs buldurē par padomju laikiem, darbinieku ēdnīcu un deficīta precēm?
  Vai bija vērts glābt to, kurš nevēlas izglābties?

 24. Padomju laikos arī iestrēdzis..

 25. Tautai ir jāatbalsta savi uzņēmēji, jo viņi, tāpat kā tauta, ir pakļauti valsts pārvaldes lēmumiem! Pie tam biežāk vajadzētu reklamēt savus ražojumus žurnālos un masu saziņas līdzekļos! Reklāma ir kā atgādinājums par sevi mums …

 26. Pateikties ir labi, bet tas , ka uznemumam nav sava viedveikala un vēl, tas , ka pieprasījums pārsniedz piedāvajumu (kā rakstā mainēts) un šādā situācijā uzņēmumam ir ZAUDEJUMIi, tomēr liecina par nemākulīgu vadību

 27. Ļoti labi! Pateicība pircējiem ir ļoti svarīga šajā situācijā!!!
  Lai izdodas pārvarēt grūtības un arī atdzimt jaunā kvalitātē un veidolā.
  Tam visam pamats ir. Gan gadu desmitos krātā pieredze, gan sava laboratorija, gan ļoti liels labu produktu klāsts.

 28. man ļoti patīk DZINTARA produkcija! Es to pērku uN pirkšu, lai visi labi gari stāv klāt DZINTARAM!

 29. Turieties! Lai izdodas! Jums izdosies!

Draugiem Facebook Twitter Google+