×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Grib skolu Rīgā ar Krievijas izglītības standartiem (49)

Foto: LETAFoto: LETA

Mežaparkā, Ezermalas ielā, Krievijas vēstniecība iecerējusi internātskolu diplomātu bērniem no Baltijas valstīm, kurā apmācība notiktu pēc Krievijas izglītības standartiem.

Kā skaidro Krievijas vēstniecības Latvijā preses dienesta vadītāja Liana Dulova, pašlaik Krievijas vēstniecības Latvijā darbinieki savus bērnus sūta Latvijas krievvalodīgajās skolās, galvenokārt “Maksimā” un “Premjerā” (abas ir privātskolas), kā arī citās. “Tā kā Latvijas skolās vecāko klašu skolēniem liela daļu mācību priekšmetu ir latviešu valodā, vēstniecības darbinieku bērni vecākajās klasēs ir spiesti apgūt mācību vielu ārpus kārtas citās valstīs Krievijas vēstniecību skolās. Tuvākās pilsētas, kur ir šādas skolas, – Helsinki un Stokholma, kur mūsu skolēniem nākas braukt vairākas reizes mācību gada laikā,” stāsta L. Dulova. Viņa skaidro, ka Latvijā atvērt Krievijas vēstniecības internātskolu esot nepieciešams, lai atvieglotu dzīvi Krievijas diplomātiem, kuri strādā Baltijas valstīs. Tomēr vēstniecības pārstāve uzsver, ka runāt par šīs ieceres īstenošanu ir pāragri, jo tas esot vairāku gadu jautājums. Īpašumu nodošana gaidāma ne ātrāk kā šā gada beigās. “Pēc tam tiks pieņemts lēmums par ēkas rekonstrukciju vai nojaukšanu un notiks tālākais saskaņošanas process. Acīmredzami tas ir vairāku gadu jautājums,” piebilda L. Dulova.

Citu valstu diplomāti parasti izvēlas skolot savus bērnus starptautiskajās skolās, kurās apmācība notiek angļu valodā pēc starptautiskās bakalaura programmas standarta (IB). Kā uzsver diplomātiskās etiķetes eksperte Irma Kalniņa, tā esot ierasta prakse lielākajā daļā pasaules diplomātisko dienestu un tā nodrošina mācību nepārtrauktību. “Diplomāta dzīve ir mainīga, un tas ietekmē arī viņu bērnus, bet, mainot valsti, viņi var turpināt mācības atbilstoši programmai, kura nodrošina augstu izglītības kvalitāti un iespējas turpināt mācības lielākajā daļā pasaules augstskolu,” piebilda I. Kalniņa.

Latvijā diplomātu bērni mācās Rīgas starptautiskajā skolā. Zināms, ka tajā mācās arī Zviedrijas vēstnieka Henrika Landerholma bērni. Vēstnieks darbojas arī skolas padomē. Tikmēr ASV vēstniecības preses un informācijas nodaļa norāda, ka ASV diplomātu bērni tiekot sūtīti dažādās Latvijas skolās, bet plašāk šo jautājumu nekomentē.

Pieļaujams, ka Krievijas diplomātu bērniem nepieciešamas īpašas skolas, lai viņi varētu veidot nākotni lielākajās Krievijas augstskolās, kā arī tās kalpo kā līdzeklis, lai jaunieši pārāk neaizrautos ar Rietumu vērtībām, bet būtu apmācīti atbilstoši Krievijas vēsturiskās atmiņas skatījumam par notikumiem vēsturē.

Pievienot komentāru

Komentāri (49)

 1. Latviešu skolas slēdz, ja skolēnu skaits zem 100. Bet krieviem priekš dažiem desmitiem diplomātu bērnu vērsim jaunas skolas. Mums jau ir starptautiskas skolas- lai beidzot mācās citas valodas arī krievi.

 2. pienācis laiks klapēt ciet Krievijas vēstniecības Baltijā, ja šos neapmierina starptautiski atzītu skolu apmācību standarti!

 3. —–Pieļaujams, ka Krievijas diplomātu bērniem nepieciešamas īpašas skolas, lai viņi varētu veidot nākotni lielākajās Krievijas augstskolās, kā arī tās kalpo kā līdzeklis, lai jaunieši pārāk neaizrautos ar Rietumu vērtībām, bet būtu apmācīti atbilstoši Krievijas vēsturiskās atmiņas skatījumam par notikumiem vēsturē.———————————–
  Vai Latvijai savā teritorijā jāveicina citas valsts vēsturiskā skatījuma popularizēšana. Absurds. Kārtējāis mazohisms, nekādas pašcieņas. Visiem ir zināms, ka Latvijai un Krievijai ir atšķirīgi, diametrāli pretēji uzskati par daudziem vēstures notikumiem, tai skaitā par okupāciju.

 4. nekas nestāv uz vietas Atbildēt

  Ja mūsu valdība neuzsāks pāreju uz valsts valodu visās skolās (kā to jau vairākus gadus dara Igaunija) jau tagad, tad mēs iesim atpakaļgaitā un krievu-okupantu valoda te nostiprināsies pa aizmugures durvīm.

 5. Jā, jā, jā,- un es gribu vietu mauzolejā blakus kremlim…
  Da sprāguša ēzeļa ausis jums, putinoīdi!!!

  • В придорожной канаве место твоё будет. Это точно. На большее и не надейся.
   P.S.А почему удалили то? Что вам так не понравилось? Тут один придурок резвится, так его вы терпите.

  • ----> Latvijas Avīze Atbildēt

   Vai jūs nevarat bloķēt šo krievu nacistu “grafists”, kas kā sūdu muša apsēdis šo avīzi ?

   • Да сами вы нацист, голубчик. Думаете это будет демократично, взять вот так просто и заблокировать? А собственно, за что? За то, что вам не понравился комментарий? Предложите тогда уж сразу растрелять, так честнее будет, да и вам привычнее.

 6. nekādā gadījumā!!!

 7. Kēnigsbergā un Abrenē jau pašlaik esot skolas atbilstoši krievijas standartiem – tās ir pārāk tālu?

 8. Kioniksberguā un Abrenē jau pašlaik esot skolas atbilstoši krievijas standartiem – tās ir pārāk tālu?

 9. ko cepaties, vai jums nav vienalga, kur un ko mācīsies Krievijas diplomātu atvases? Nu gan atraduši problēmu

 10. Turpmāk, lūdzu, ja te ir Latvija, un valsts valoda, tad vai nu paši tulkojiet, vai arī dodiet iespēju tulkot latviski okupantu ierakstītos komentārus. Nu jau iet par traku.

 11. Kāpēc atkal tieši Latvijā ? Kur Lietuva un Igaunija ? Vai viņiem nav diplomātu un bērnu ? KAS TE NOTIEK LATVIJĀ ? Laikam tā ir, ka mums te okupantu ir vairāk, un pamatnācija – etniskie latvieši visvairāk izsūtīti, neatgriezušies, un aizbraukuši prom labprātīgi bezizejas tagadējos apstākļos, kur prasa perfekti zināt krievu valodu, un skatās šķībi, ka latvietis jāpieņem darbā?

 12. Jūs te par Latvijas skolām plēšaties, bet man nejauši internetā gadījās tekstiņs, kur viens Krievijas jauneklis aizrautīgi stāstīja par Latviju un Igauniju-tur pat mūsu krieviem būtu jāsarkst par to “lielo zināšanu”. Tas tikai rāda, kādi tie klausītāji.

 13. Mīļā redakcija!
  Ļeņins to kiriļicu burtot vai nu iztulkojiet vai liedziet iespēju, svešas valsts valodas komentāriem!
  Jau iepriekš pateicos,
  ar cieņu, tirkīza zaķis

  • Милый зайчик! Это интернет, территория свободы (как бы), писать можно на любом языке. Ну что вам посоветовать? Не читайте, или попробуйте запретить интернет.

   • Слышь, попугай! Придумал бы что-нибудь своё, оригинальное что ли. Или воображения нет совсем, хватает только на копи – паст? Ну напряги извилины то.

    • Продолжаете хамить, голубчик? Давай, давай, вперёд и с песнями. Тут уже некоторым старушкам совсем невмогу, жалуются. Доведи их до оргазма, пусть порадуются.

 14. Krievu skolas ir jālikvidē Latvijā! Protams, tas ir gandrīz neiespējams, jo krievu ir šausmīgi daudz Latvijā, Rīgā! Krievi ir apsēduši Latviju! Okupējuši piemēram ar TV kanāliem! Un nevajag nekādus krievijas izglītības standartus! Tagad Latvijas izglītības sistēmai ir jāizvēlas, jāpāriet uz kādu no vadošo EU valstu izglītības modeļiem! Lai Mūsu absolventi būtu Līdzvērtīgi, Labāki par tiem, kuriem tagad liekas, ka viņi ir labāk izglītoti! Un Latvija nav vairs krievija un cerems nekad vairs nebūs! Tāpēc lai krievi visu ievieš pie sevīm, savā dzimtenē! Un grafistu tūlīt pat, šovakar, nākošo 2 atundu laikā būtu jāizraida, jāizmet no Latvijas teritorijas!

  • Во как, Адик. А ты статью то точно прочитал, до конца? Лавры своего кумира спать спокойно не дают. Ой смотри, кончишь так же как и он.

   • Всё безобразничаете, не надоело ещё?! Воровать чужие ники нехорошо!

   • Слышь, попугай! Придумал бы что-нибудь своё, оригинальное что ли. Или воображения нет совсем, хватает только на копи – паст? Ну напряги извилины то.

 15. Угомонись уже, придурок! Хватит флудить!

  • Слышь, попугай! Придумал бы что-нибудь своё, оригинальное что ли. Или воображения нет совсем, хватает только на копи – паст? Ну напряги извилины то. Да, и воровать чужие ники всё-таки нехорошо.

   • Всё безобразничаете, не надоело ещё?! Воровать чужие ники нехорошо!

 16. Еще ничего не случилось, есть только планы, а уже столько истерических воплей. Вообще то – это обычная практика, школа – интернат для детей посольских работников, в этом нет ничего исключительного. Просто разные страны решают такие проблемы по разному. Я вот полагаю, что в такой вот школе уровень и качество обучения детей наверняка будут выше, чем в той же Максиме, да и безопасность самих детей будет обеспечена на должном уровне.

 17. Vai tad Krievijā vairs nav skolu ar Krievijas izglītības standartiem?Dīvaini,gribu dzīvot Latvijā,baudīt Latvijas labumus,bet izglītību kā Krievijā .Vai tas neskan smieklīgi.

  • Nav naudiņas Latvijai skolām. Būtu labi, ka KF apņemtos finansēt visas Latvijas skolas.

  • Tie taču ir diplomātu bērni un diplomātus laiku palaikam maina ,tā kā vis ir normāli .Nenormāli bija padomju laikos kad veidoja vispār tās krievu skolas pārcēlies no Krievijas uz Kirkīziju ,bērni lai mācās kirkīzu skolā ,gribēji pārcelties uz Latviju ,būtu bijis jārēķinās ka bērniem būs jāmācās latviešu skolā ,nebūtu tik daudz klejotāju. Te gan izņēmums varēja būt armijas cilvēkiem ,jo tos rotēja no viena kara apgabalu uz citu un tad varēja būt tās krievu skolas viņu bērniem, tāpat tagad ir ar diplomātu bērniem. Interesanti kā ir mūsu latviešiem ,aizbrauc uz Angliju ,tad uz Spāniju ,Vāciju ,tur bērniem gan ir grūti.Mums Latvijā taču ir ari starptauskā skola angļu valodā ,nu tāda pati būs arī krievu valoda.

  • Nekādus izņēmumus nepieļaut! Atbildēt

   Iesākumā krievijas literatūra, tad krievijas standarti atsevišķā Latvijas skolā, tad pārējās Latvijas skolās.
   VISPIRMS JĀNOKĀRTO VISAS LATVIJAS OKUPĀCIJAS SEKAS – jāpāriet uz mācībām Latvijas valsts valodā, tad var sākt runāt ar diplomātiem. Cieti.
   (piezīme. es labi pazīstu krievijas mentalitāti)

 18. Ar to arī sāksies!!! Lācis sākumā priekš saviem lācēniem, tad citiem , tad vel un vel – Vai Latvijas grūtgalvīši nezin vēsturi un Bizantijas principus… Laikam tā ir pārbaude un praktiski, ja to atļaujas, tas nezin gan – skolās jau par to nemāca – nemāca tāpat kā par Brīvības cīņām un LTF …Vāja skola un tad vāja valsts ar 100 grūtgalvīšu ( mans dēls ir stipri skolots – jau 4 gadi studē 2. klases mācības…).

 19. Un eezelja ausis …?

 20. Tādu skolu varētu atvērt tikai Krievijas vēstniecības darbinieku bērniem, pārējais neatbilst Satversmei, jo Latvijā izglītība jānodrošina pēc valsts likumdošanas.

  • Kādas vēl tur spēkā esošās kompromisa likumdošanas? Latvija joprojām ražo latviešu valodā nerunājošus pilsoņus. Tautību un kultūras tradīcijas nevienam Latvija neatņem, bet latviešu valoda ikdienā Latvijā ir jālieto.

  • Pēc kuras valsts, pridurok? Pēc Krievijas?

 21. Visas Latvijā esošās krievu skolas jāatdod KF abgādniecībā, tad izglītībai mazāk naudas vajadzēs.

Draugiem Facebook Twitter Google+