×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. janvāris, 2014
Drukāt

Grupai “Velves” savs “Dzīves teātris” 


Velves_6

Aizvadītā gada nogalē grupai “Velves” pēc septiņu gadu pārtraukuma iznāca jauns albums “Dzīves teātris”. Tas ir grupas sestais albums, kurā iekļautas 13 pēdējo gadu laikā tapušās dziesmas. Starp tām ir gan tādas, kas jau dzirdētas radio un televīzijā, gan pilnīgi jaunas kompozīcijas.

“Viss nāk lēnām un pamazām. Dziesmu materiāls pa gadiem pamazām krājās, un loģisks ķēdītes noslēgums ir albums,” atklāj grupas mūziķis Aivars Pidiks. Aivars kopā ar kolēģi Gati Samučonoku spēlē kopā vairāk nekā 20 gadus, un šajā laikā piedzīvots tik daudz, ka jauno albumu viņi tā arī nosauca “Dzīves teātris”. “Mūsu doma bija pastāstīt klausītājiem, cik dzīve ir raiba un ka tā ir daudz interesantāka par jebkuru teātri. Kā mums tas albums tapa! Pēc vairāku mēnešu pacietīgas gaidīšanas un dažādu smieklīgu pārpratumu virknes jautājumos, kas saistīti ar diska ražošanas procesu, albumam atbilst tā nosaukums,” nosmej Aivars. Albumā var atpazīt “Velves”, bet ir arī pāris grupai netipiskas, neraksturīgas dziesmas. “Mūsu klausītāji dzirdēs “Velves”, bet tajā pašā laikā tas ir raibs, nav vienveidīgs un ir dziesmas, kas nav mums raksturīgas. Eksperiments, spēle ar skaņām,” atklāj Aivars.

Atceroties grupas pirmsākumus, Aivars neslēpj, ka vēl joprojām visos pasākumos viņiem jāspēlē dziesma “Kamēr tu biji projām…”. “Šai dziesmai ir īpaša vēsture. Tā bija viena no pirmajām dziesmām, ko ierakstījām profesionālā studijā, tāpat kā dziesmu “Par vēlu”. Gribējām “Par vēlu” iesniegt “Mikrofona aptaujā” un aizvedām to Guntaram Račam. Viņš izbrāķēja, bet pieņēma “Kamēr tu biji projām…”. Mums kā debitantiem tā bija unikāla iespēja būt kopā ar tādiem māksliniekiem kā “Līvi”, Olga Rajecka. Divu mēnešu laikā iekļuvām desmitniekā. Bijām īstajā vietā, īstajā laikā,” nosaka Gatis. Viņš arī neslēpj, ka par viņiem bieži teikts, ka “Velves” ir grupa, kas vienmēr bijusi īstajā vietā un laikā. “Par pareizo laiku un vietu var teikt arī to, ka piedalījāmies festivālā “Sinepes un medus” kopā ar grupu “Prāta vētra”. Tur mūs pamanīja tagadējais “Latvijas Radio 2” vadītājs Armīns Ronis, kurš tajā laikā darbojās latviešu mūzikas ierakstu izdevniecībā “Balsis”. Tur ierakstījām savu pirmo albumu. Dziesmas bija sakrājušās, un varējām izvēlēties pašas, pašas labākās. Tas bija viens no mūsu populārākajiem albumiem,” neslēpj Aivars.

Arī tagad grupa cenšas piedalīties aptaujās. Aivars: “Iespējams, ka kādu dziesmu iesniegsim šlāgeraptaujā, jo ilgu laiku neesam piedalījušies. Tagad esam laimīgi, jo gaidījām, gaidījām un sagaidījām. Esam gandarīti par to, ko esam paveikuši.” Grupas dalībnieki neslēpj, ka viņiem labāk patīk spēlēt ballēs, nevis koncertos, jo tur cilvēki ir atvērtāki un var kārtīgi izdejoties. “Uz mūsu koncertiem, ballēm nāk vecāki ar bērniem. Mēs jau sakām: vieni vēl var iet un otri jau var nākt! Patīkam dažādām paaudzēm.”

Grupas puiši vēlas pateikt lielu paldies visiem, kas bija un ir kopā ar viņiem visus šos gadus. “Paldies mūsu nemainīgajam producentam Gintam Stankevičam, ar kuru kopā strādāts pie visiem mūsu albumiem. Ceram, ka dziesmas klausītājiem patiks un mūsu “Dzīves teātrī” katrs atradīs sev kādu lomu, ko izspēlēt un izdzīvot,” nosaka Aivars.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+