Foto – AFP/LETA

Gulbis lauž raketi un Volandri 0

Gštādes (Šveice) ATP turnīra pirmo kārtu pārvarējis Ernests Gulbis, trīs setu mačā ar 7:6, 4:6, 6:3 pārspējot Filipo Volandri no Itālijas.

10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Pirmās pazīmes jau ir: Bijušais NATO komandieris brīdina par Kremļa iespējamiem uzbrukuma plāniem saistībā ar NATO mācībām Baltijas jūrā 121

Māla laukumu speciālists Volandri mūsu labākajajm tenisistam bija labi pazīstams un divas reizes jau uzvarēts. Pēdejā laikā abi spēlējuši nestabili, abi apmēram vienās pozīcijās (attiecigi 72. un 78. vieta) ATP rangā, tomēr par favorītu tika uzskatīts Gulbis. Latvietis to arī apliecināja laukumā, lai gan spēles stabilitāte atkal bija kā pa viļņiem.

Pirmā seta ievadā abi tenisisti uzvarēja geimus pie savas serves, taču septītajā geimā Gulbim tas vairs neizdevās – savas kļūdas kopā ar Volandri apņēmību deva 3:4. Apmainoties uzvarētiem geimie pie savas serves, pēc brīža rezultāts bija 4:5 un servēja Volandri. Tobrīd savu spēli jau bija uztaustījis Ernests, kurš pie itālieša otrajām servēm uzbruka neatvairāmi un kritiskā brīdī prata līdzsvarot spēli. Uz šī pacēļuma viļņa tika pabeigts pirmais sets, taibreikā pretiniekam nedodot nekādas cerības – 7:6 (7-2). Uz šī paša viļņa tika sākts otrais sets, uzvarēts geims pie Volandri serves un visi priekšnoteikumi uzvarai divos setos. Ja vien būtu stabilitāte… Skaistākās izspēles jau bija aiz muguras, nepiespiesto kļūdu skaits auga un astotajā geimā tika zaudēts geims pie savas serves, kas līdzvaroja situāciju setā. Tobrīd Gulbim bumba spītīgi vairs nelidoja pāri tīklam un desmitajā geimā paša kļūdu dēļ tika zaudēts arī otrais sets – 4:6. Niknumā pret zemi tika triekta un salauzta rakete, taču šie izvirdumi nekādi neatbrīvoja no nepieciešamības spēlēt trešo setu. Par laimi Gulbja līdzjutējiem, Ernests prata koncentrēties un aizvadīja labu pilnu setu. Divi uzvarēti geimi pie Volandri serves un visi pie savējās deva pārliecinošu 6:3 uzvaru.

Otrajā kārtā Gulbja pretinieks būs francūzis Benuā Pērs, pret kuru līdz šim vēl nav spēlēts.