×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. septembris, 2017
Drukāt

Haoss Rīgas lidostā: Taksometri apdraud satiksmi un pasažierus (10)

Foto LETAFoto LETA

Ilustratīvs attēls

Taksometri starptautiskajā lidosta “Rīga” rada nopietnus ceļu satiksmes traucējumus, pauda lidostas pārstāve Laura Karnīte.

Viņa norādīja, ka traucējumus rada lielais taksometru skaits, kas vienlaikus mēģina izmantot bijušo tā saukto taksometru līniju, kurā atbilstoši tiesas sprieduma tagad ir brīva piekļuve ikvienam transportlīdzeklim.

“Tas apdraud gan citus satiksmes dalībniekus, gan lidostas pasažierus un viesus,” sacīja Karnīte.

Viņa piebilda, ka lidosta meklē risinājumus, lai, nepārkāpjot tiesas lēmumu, situāciju sakārtotu un haosu mazinātu.

Kā ziņots, pildot Administratīvās tiesas lēmumu, no vakardienas, 6.septembra, taksometru līnija starptautiskajā lidostā “Rīga” iekļauta īstermiņa autostāvvietā P1.

Lidosta gan kritizējusi tiesas pozīciju, uzsverot, ka attiecīgais lēmums saistībā ar ierobežoto piekļuvi taksometru stāvēšanas joslai lidostas teritorijā ir pretrunā ar starptautiskajiem un nacionālajiem normatīvajiem aktiem par civilās aviācijas drošību un tas ne tikai būtiski ietekmēs lidostas darbu, bet arī apdraud Latvijas kā Starptautiskās Civilās aviācijas organizācijas (ICAO) līgumslēdzējvalsts saistību izpildi.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. No lidostas “Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 60, bet vasaras sezonā – uz gandrīz 90 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2016.gadā lidosta “Rīga” apkalpoja vairāk nekā 5,4 miljonus pasažieru – gandrīz 45% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Vēl čīkstēs uņas bērns! Asti kājstarpē un muti ciet! Kaunu vajadzētu prast.

 2. Haos Rigas lidosat vai Haos Rigas lidostas vaditaju galvas? Atbildēt

  Kur ir haos? Rigas lidosta? Vai haos ir lidostas ierednu galvas kuri nespej pildit tiesas lemumu vai apzinati kadas taksu firmas laba sabote tiesas lemumu? Tiesam tas ir tik gruti visas masinas kas velas sniegt pakalpojumus Rigas lidosta nostadit viena rinda?

 3. Rigas lidosta ir Rigas lidostas parvaldijuma ja Rigas lidosta nav spejiga izpildit tiesas lemumu tad Rigas lidostas valdibu ir jaatlaiz no darba. Vai tad tiesam ir tik gruti visus taksometrus nostadit viena rina? Vai tad tiesam ta ir kada rakesu tehnologija ko gruti izdarit? Vienkarsi izdot rikojumu ka visiem taksiem jastajas viena rinda tiesam gruti panemt baltu papira lapu un uzrakstit lemumu ka visam masinam taksometriem jasastajas glitas rindas? Bet ja vini pielauj to bardaku Rigas lidosta tad lai vini panem baltu papira gabalu un uzraksta iesniegumu ka vini netiek gala ar saviem pienakumiem un ludz atlaist vinus no darba

 4. Mana valsti neviens ierednis ar pirkstu nejaucas biznesa vide, ja bus pasazieri atradisies ari taksometri, ja kadam bus vajadzigas piemeram zekes atradisies kas tas zekes razos un pardos, musu valsti neviens neizdod likumu cik zeku vajag sarazot TADEJADI PILNIGI PAREIZS IR LATVIJAS TIESAS LEMUMS ka Rigas lidosta visiem taksometriem ir vienadas tiesibas jo tas atbilst ari Saeimai ka visiem Latvija ir vienadas tiesibas un tadejadi visiem taksometriem lidosta ir vienadas tiesibas ja lidosta pieskirs privilegijas tikai viena taksu firmai tas bus rupjs Saeimas parkapums.

 5. Par apdraudējumiem ir MELI !
  Taksometri pa skrejceļiem nebraukā !
  Lidostu normatīvi neregulē takšu atrašanās vietas, tā ir patvaļīga koruptīva normatīvu interpretācija.

 6. Citā rakstā minēts, ka tur kaut kāds betona klucis ceļam priekšā aizlikts, un faktiski normāla pieeja lidostai tāpat esot tikai 2 takšu firmām.

 7. Kāds haoss, ko tā Karnīte muld? Pats šodien biju lidostā, nekāda haosa nav . Vienkārša takšu rinda un viss

 8. Kur tuvākais furgons?

 9. lidostai beidzas viens no otkatiem !

Draugiem Facebook Twitter Google+