Sports
Hokejs

Harijs Vītoliņš Davosā nepaliks; vai atgriezīsies pie Znaroka?1


Harijs Vītoliņš uz “Davos” vienības komandtiltiņa.
Harijs Vītoliņš uz “Davos” vienības komandtiltiņa.
Foto: EPA/SCANPIX/LETA

Latvijas hokeja treneris Harijs Vītoliņš neturpinās vadīt Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) komandu “Davos”, jo klubs nolīdzis jaunu galveno treneri.

“Davos” komandu droši var dēvēt par Eiropas hokeja Ēdeni jeb paradīzi, jo pilsēta atrodas vienā no krāšņākajām Šveices vietām, piedevām hokejs tur ir populārākais sporta veids.

Vītoliņš pie “Davos” stūres stājās pērn decembrī, izpildot minimālo programmu, jo vienība saglabāja vietu Šveices augstākajā līgā. Harijam nebija viegli, jo komanda bija gados jauna, iepriekšējais treneris Arno de Kurto Davosā bija kulta statusā, tomēr Vītoliņš, kuram viens no asistentiem bija Viktors Ignatjevs, savu darbu paveica.

Saistītie raksti

Neskatoties uz to, ceturtdien Davosas vienība paziņoja, ka galvenā trenera amatā nolīgts kanādiešu izcelsmes šveicietis Kristians Volvends, kurš ilgstoši strādājis ar Šveices pieaugušo un jauniešu izlasēm, kā arī vadījis šīs valsts komandas.

Līddz ar to nav izslēgts, ka atkal var izveidoties titulēts treneru duets – Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš. Abi kopā ir strādājuši jau sen, izcīnot trīs KHL Gagarina kausus, olimpisko čempionu titulu un četrus medaļu komplektus pasaules čempionātā, tostarp arī zeltu. Znaroks nākamajā sezonā kļūs par Maskavas “Spartak” galveno treneri un ko vēl ņemt palīgā, ja ne taktikas meistaru Vītoliņu?

Kopā ar Znaroku Vītoliņš trenējis arī Latvijas izlasi, bet tas bija pirms panākumiem Krievijā.

LA.lv