Sports
Hokejs

Hārtlija devums milzīgs, bet jārēķinās ar algas samazināšanu3


Bobs Hārtlijs (pa kreisi) un Viesturs Koziols.
Bobs Hārtlijs (pa kreisi) un Viesturs Koziols.
Foto: LETA

Latvijas hokeja izlases galvenajam trenerim Bobam Hārtlijam tiks samazināta alga, ja viņš turpmāk nevarēs būt ar komandu visu sagatavošanās posmu, sarunā ar “LA” atzina Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

Hārtlijs turpmāk darbu izlasē apvienos ar KHL vienības Omskas “Avangard” vadīšanu. Ja klubam būs veiksmīga sezona un pavasarī izdosies tālu tikt Gagarina kausā, kanādiešu speciālists nevarēs ar Latvijas izlasi būt visu sagatavošanās posmu pirms pasaules čempionāta.

Viesturs Koziols gan neredz iemeslu satraukumam: “Esam vienojušies, kā notiks turpmākais darbs. Neredzu nekādus riskus, mums nekas nemainīsies. Vienošanās nostiprināta arī rakstiski, ka Omska respektē Hārtlija darbu ar izlasi. Viņš sezonas logos un uzreiz pēc izslēgšanas spēlēm būs mūsu rīcībā. Dienu skaits, ko pavadīs ar Latvijas izlasi, būs nedaudz mazāks, un attiecīgi koriģēsim samaksu. Nometni pavasarī sāksim vēlāk, jo čempionāts sākas vēlāk (10. maijā), arī pārbaudes spēles būs mazāk un sāksies vēlāk kā šogad.” Neoficiāli zināms, ka Bobs Hārtlijs par Latvijas izlases trenēšanu saņem ap 400 tūkstošiem eiro gadā.

Saistītie raksti

Latvijas izlasei nākamās sezonas laikā ieplānoti divi pārbaudes turnīri – novembrī Baltkrievijā, kā arī februārī, bet vieta vēl neesot zināma. Hārtlijs šajās reizēs būšot ar izlasi. Ir gan divi lielie nezināmie – kas notiks, ja Omskai spēle buksēs un sezonas laikā tā negribēs palaist galveno treneri uz Latviju, kā arī par gatavošanās posmu pavasarī pirms pasaules čempionāta Slovākijā. Ja “Avangard” iekļūst Gagarina kausa finālā, galvenais treneris pievienosies izlasei divas nedēļas pirms turnīra sākuma. Turklāt viņam Omskā asistēs arī palīgi izlasē Žaks Klutjē un Aldis Āboliņš. “Tad, kad līdz tam nonāksim, tad arī skatīsimies. Negribu teoretizēt. Domāju, ka tas nekā mūs neietekmēs, treniņu process notiks,” sprieda Koziols, piebilstot, ka Hārtlijs turpinās konsultēt federāciju treneru apmācības sistēmas veidošanā, proti, no Kanādas federācijas iegūto informācijas bāzi adaptēt Latvijas vajadzībām. Šī gada laikā to iecerēts pabeigt.

Bobs Hārtlijs Latvijas izlasi vadījis pēdējos divos pasaules čempionātos, izcīnot desmito un astoto vietu, un līgums ir spēkā vēl līdz 2022. gadam. “Hārtlija devums ir ļoti liels un to naudā nevar izrēķināt. Spēlētāju ticība, hokejs ieguvis otro elpu. Tas gan nav tikai viņa devums, ir daudz iesaistītās puses. Mēs Latvijas hokeja saimniecību esam pamatīgi pārmainījuši gan no sistemātiskuma, gan ticības viedokļa, ka varam spēlēt labāk,” teica Viesturs Koziols. “Mani viņš nav pārsteidzis, biju domājis, ka nospēlēsim vēl labāk. Ikdienā redzu, kā notiek gatavošanās, spēļu analīze, video nodarbības, kā domājam un plānojam spēlētāju piesaisti, investējam jaunajos hokejistos. Tas nes un vēl nesīs augļus. Pirms ar Bobu sākām sadarbību, redzējām, ka viņš ir hokeja fanātiķis ar lielu pieredzi, milzīgām darba spējām, hokejs ir ne tikai darbs, bet arī vaļasprieks. Negribu teikt, ka viņš mani pārsteidzis. Turpinām Latvijas hokeja sistēmas attīstību un to sakārtojot būs labi rezultāti, nav šaubu.”

LA.lv