×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. novembris, 2017
Drukāt

Iedzīvotāji satraukti par sagaidāmo pensijas apmēru (6)

Foto LETAFoto LETA

Ilustratīvs attēls

Lielākā daļa cilvēku (78%) ir satraukti par pensijas apmēru, ko tie varētu saņemt pensionējoties, liecina “Norvik Bankas” veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja.

Visvairāk satraukti ir iedzīvotāji pēc 50 gadu vecuma, kam strauji tuvojas pensionēšanās vecums. Tā, piemēram, 62% aptaujāto iedzīvotāju vecumā no 50 līdz 59 gadiem norādījuši, ka gaidāmas pensijas apmērs tos satrauc pat ļoti lielā mērā.

Aptauja arī parādīja, ka tikai piektdaļa jeb 19% iedzīvotāju ir informēti par iespēju lielāko daļu no pensiju 2.līmeņa uzkrājuma saņemt sešu gadu laikā pēc pensionēšanās vecuma sasniegšanas.

“Latvijā ir trīs līmeņu pensiju sistēma, taču redzam, ka cilvēku informētības līmenis par to, kā tā faktiski strādā, ir ļoti zems. To apliecina arī aptauja, kas rāda – iedzīvotājiem nav izpratnes, kā saņemt pensiju 2.līmenī uzkrāto naudu. Tā, piemēram, iedzīvotājiem ir iespēja savu otrajā līmenī uzkrāto kapitālu pievienot pirmā līmeņa pensijas kapitālam, līdz ar to cilvēks pārtrauc dalību otrajā līmenī. Savukārt, ja, pieprasot pensiju, cilvēks nevēlas, lai otrā līmeņa kapitālu pensijai pieskaita uzreiz, to var nedarīt, bet turpināt uzkrāt pensiju otrajā līmenī. Apvienot pirmā un otrā līmeņa kapitālus var arī vēlāk,” norāda bankas pārstāvis Ģirts Veģeris.

Vaicāti par iespēju izmantot mūža pensijas apdrošināšanu, kas ir alternatīva iespēja pensiju 2.līmenī uzkrātā kapitāla saņemšanai, vairāk nekā puse (56%) iedzīvotāju atturas prognozēt, vai viņi būtu gatavi uzticēt apdrošinātajam uzkrātā pensiju kapitāla pārvaldīšanu un regulāri saņemt daļu uzkrājuma savā bankas kontā.

Aptauja veikta 2017.gada septembrī sadarbībā ar “Snapshots”, aptaujājot 700 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem Rīgā, citās Latvijas pilsētās un lauku rajonos.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Man arī lieks, ka pensijas nebūs.

 2. Nav iespējams zaudēt to,kā nav.Tāpēc iesaku nepaļauties uz dāvanām no valsts,kad pārtrauksiet aktīvas ,apmaksāta darba gaitas.Ar kādu līdzekļu maksimumu būs jāiztiek un kā to paaugstināt,domājiet jau tagad,neatliekot un dzīvojot nepamatotās cerībās.

  • Aizver žaunas, sīkais blēdi! Atbildēt

   Nesaņem algu aploksnē, skaties, lai par tevi maksā nodokļus un mazāk muldi! Tad arī būs pensija.

   • Pensija nebūs. No kā gan tai būt, ja nodokļus aprij stiprākie rukši. Sile nav bezgalīga.

   • Necien’ijamais – aizzver ‘zaunas – un iepaz’isties ar faktiem – aplok’s’nu algas sa’nem vad’it’aji, valsts varas p’arst’avji kuku’los un piel’idzin’atie, kam pensijas b’us oho ho. Tauta str’ad’a maxim’as un rimi un l’idz’ig’as viet’as par minim’alo un aploksnes redz tikai kop’a ar ziemsv’etku karti’n’am, ja nauda izn’ak.

   • ,,,nu ,nu gudriniek,esi no tas slakas kuriem nav jaauztraucas,,,,

Draugiem Facebook Twitter Google+