×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

Ierosina no amata atcelt Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesi Glaudāni

Foto - LETAFoto - LETA

Jūrmalas tiesas tesneses Solvita Glaudāne (no kreisās) un Gundega Lapiņa Jūrmalas pilsētas tiesas sēdes laikā, kurā izskata krimināllietu, kurā par kukuļdošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās apsūdzēti bijušais Jūrmalas mērs Raimonds Munkevics un bijušais "Jūrmalas ātrās palīdzības" valdes loceklis Normunds Pīrants.

Tiesnešu disciplinārkolēģija šodien nolēma ierosināt atcelt no amata Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesi Solvitu Glaudāni, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Kā aģentūrai LETA apstiprināja Jūrmalas pilsētas tiesas priekšsēdētāja Svetlana Beļajeva, viņa bija ierosinājusi disciplinārlietu pret Glaudāni, tomēr disciplinārkolēģijas lēmums viņai nav zināms. Kā norādīja tiesas priekšsēdētāja, ierosinātā disciplinārlieta nav saistīta ar bijušā Jūrmalas mēra Raimonda Munkevica kukuļdošanas krimināllietu.

Jau ziņots, ka ar pilsētas tiesas priekšsēdētāja lēmumu tika ierosināta disciplinārlieta pret tiesnesi par krimināllietas izskatīšanā pieļautu rupju nolaidību. Tiesnešu disciplinārkolēģija, izskatot ierosināto disciplinārlietu, nolēma ierosināt tiesnesi atcelt no amata. Šo lēmumu var pārsūdzēt Disciplinārtiesā septiņu dienu laikā no šī lēmuma saņemšanas dienas.

Tieslietu ministrija (TM) tiesneša vārdu neatklāja.

Savukārt ar tieslietu ministra Gaida Bērziņa (VL-TB/LNNK) rīkojumu pret pilsētas tiesas tiesnesi ierosināta disciplinārlieta par Tiesnešu ētikas kodeksa normu rupju pārkāpumu un par tiem pašiem apstākļiem ar apgabaltiesas priekšsēdētāja lēmumu ierosināta disciplinārlieta pret minēto tiesnesi par tīšu likuma pārkāpumu tiesas lietas izskatīšana.

Tiesnešu disciplinārkolēģija, izskatot ierosinātās disciplinārlietas, pilsētas tiesas tiesnesim piemēroja disciplinārsodu – rājienu. Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, rājiens piemērots Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesnesim Raimondam Bulam.

Vēl tika izskatīta disciplinārlieta pret tiesnesi, kas ierosināta pēc pilsētas tiesas priekšsēdētāja lēmuma par ceļu satiksmes noteikumu (administratīvu) pārkāpumu. Tiesnešu disciplinārkolēģija šodien disciplinārlietu nolēma izbeigt, jo konstatēja, ka ir iestājies likumā noteiktais noilgums disciplinārsoda uzlikšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+