Mobilā versija
+13.6°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
15. janvāris, 2016
Drukāt

Ieteikumi pirmajai telefoniskajai sarunai ar potenciālo darba devēju

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ja esi nosūtījis kārotajam darba devējam savu CV un motivācijas vēstuli, nogaidi dažas dienas (lai būtu pagājis laiks, kurā sūtījums, atkarībā no sūtīšanas veida, varētu būt saņemts) un piezvani.

Lai pirmā saruna ar potenciālo darba devēju nekļūtu par pēdējo:
1. Cieni sarunas biedra laiku. Runā īsi un konkrēti. Optimālais sarunas laiks – četras līdz piecas minūtes.
2. Nesteidzies, “nenorij” vārdus vai pat frāzes. Runas maniere radīs noteiktu priekšstatu.
3. Par algu labāk nejautāt. Daudziem darba devējiem tas nepatīk. Protams, algas jautājums ir ļoti svarīgs, bet pieņem spēles noteikumus.
4. Par sliktu toni uzskata uzsvērt to, cik esi labs speciālists.
5. Neprasi, cik lielas ir izredzes, ka tevi varētu pieņemt šai darbā.
6.Ja sarunas laikā saņem uzaicinājumu uz darba interviju, noskaidro, uz kurieni un kad jāierodas. Precizē, kādiem dokumentiem jābūt līdzi.
Sarunas piemērs “Labdien! Mani sauc …. Es zvanu saistībā ar darba sludinājumu, kuru izlasīju jūsu mājaslapā. Pirms trim dienām pa pastu nosūtīju jums savu CV un motivācijas vēstuli. Vai saņēmāt?” Ja atbilde ir, ka vēstule saņemta, turpini: “Sakiet, lūdzu, kad piezvanīt, lai uzzinātu CV izskatīšanas rezultātus?”

Kā nevajadzētu runāt:
Darba meklētājs (DM) -Hallo, te Andris….ēēēēē…mmm. Man vajadzīgs darbs!
Darba devējs (DD) -Kura vakance jūs interesē?
DM -ēēē…..tas…… pārdevējs.
DD -Vai esat atsūtījis savu CV?
DM -Nē. Sakiet, lūdzu, kāda būtu mana darba alga?
DD -Atsūtiet, lūdzu, savu CV, mēs to noteikti izskatīsim. Ja jūs mums derēsiet, sazināsimies ar jums un uzaicināsim uz interviju.
DM -Labi. Ziniet, es esmu ļoti labs pārdevējs. Nenožēlosiet, ja pieņemsiet mani darbā.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+