Mobilā versija
+2.1°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
22. novembris, 2016
Drukāt

Ilzes Avotiņas košums. “Kultūrzīmju” izvēle

Avotina_2

Ne vien brūnais un zemes pelēkais, bet viss varavīksnes krāšņums; ne vien skumjas sērdienīšu dziesmas, bet arī gaviles, kas koku galus salīgo. Šādu spēka, prieka un mīlestības poti varēs gūt Ilzes Avotiņas izstādē “Pūķa dvēsele”, kas rīt vērs durvis galerijā “Daugava” (Ausekļa iela 1). Vistumšākajā gada laikā – visspožākā, košākā glezniecība, kurā uz audekla organiski sadzīvo senvēsture, folklora un mūsdienas.

“Gleznošana man ir kā ļaušanās kādai augstākai varai, tas ir – kā vīrietis mīl sievieti, kā māte mīl bērnu, kā dārzā uzplaukst zieds. Vajag tikai ļauties,” reiz teikusi Ilze Avotiņa. Viņas gleznotajām ainavām raksturīga brīva, nepiespiesta dzīves svinēšana, balstīta postimpresionisma izteiksmes principos. I. Avotiņa ir pievērsusies visiem glezniecības žanriem, pārsvarā eļļas un temperas tehnikā. Dzimusi mākslinieka ģimenē, Ilze Avotiņa ir absolvējusi J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu un 1979. gadā – Latvijas Māk­slas akadēmijas Induļa Zariņa Monumentālās glezniecības meistardarbnīcu. Izstādēs piedalās no 1978. gada. Viņas darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā un ārpus tās, kā arī Valsts mākslas muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijās, Tretjakova galerijā Maskavā un Krievijas Kultūras ministrijas īpašumā.
Ieguvusi pirmo vietu Viļņas glezniecības triennalē.

Pievienot komentāru

Aktiera acis pasaka vairāk nekā vārdi. Baibai Indriksonei – 85 (1)Lai gan populārajai teātra un kino aktrisei Baibai Indriksonei 22. februārī jau paliks 85 gadi, viņa joprojām trijos teātros spēlē izrādēs un jūtas labi.
Draugiem Facebook Twitter Google+