Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
22. novembris, 2016
Drukāt

Ilzes Avotiņas košums. “Kultūrzīmju” izvēle

Avotina_2

Ne vien brūnais un zemes pelēkais, bet viss varavīksnes krāšņums; ne vien skumjas sērdienīšu dziesmas, bet arī gaviles, kas koku galus salīgo. Šādu spēka, prieka un mīlestības poti varēs gūt Ilzes Avotiņas izstādē “Pūķa dvēsele”, kas rīt vērs durvis galerijā “Daugava” (Ausekļa iela 1). Vistumšākajā gada laikā – visspožākā, košākā glezniecība, kurā uz audekla organiski sadzīvo senvēsture, folklora un mūsdienas.

“Gleznošana man ir kā ļaušanās kādai augstākai varai, tas ir – kā vīrietis mīl sievieti, kā māte mīl bērnu, kā dārzā uzplaukst zieds. Vajag tikai ļauties,” reiz teikusi Ilze Avotiņa. Viņas gleznotajām ainavām raksturīga brīva, nepiespiesta dzīves svinēšana, balstīta postimpresionisma izteiksmes principos. I. Avotiņa ir pievērsusies visiem glezniecības žanriem, pārsvarā eļļas un temperas tehnikā. Dzimusi mākslinieka ģimenē, Ilze Avotiņa ir absolvējusi J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu un 1979. gadā – Latvijas Māk­slas akadēmijas Induļa Zariņa Monumentālās glezniecības meistardarbnīcu. Izstādēs piedalās no 1978. gada. Viņas darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā un ārpus tās, kā arī Valsts mākslas muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijās, Tretjakova galerijā Maskavā un Krievijas Kultūras ministrijas īpašumā.
Ieguvusi pirmo vietu Viļņas glezniecības triennalē.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+