×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. decembris, 2012
Drukāt

Irāna pārtvērusi ASV bezpilota lidmašīnu

Foto - AFPFoto - AFP

Irānas armija pārtvērusi nelielu ASV bezpilota lidmašīnu “ScanEagle”, kas, veicot izlūkošanas lidojumu virs Persijas līča ūdeņiem, ielidojusi Irānas gaisa telpā, paziņoja armijas elites vienību – Revolūcijas gvardu – pārstāvji.

“Neapbruņota ASV bezpilota lidmašīna, kas patrulēja virs Persijas līča ūdeņiem, veicot izlūkošanas lidojumu, tika pārtverta, tiklīdz tā ielidoja Irānas gaisa telpā,” pavēstīja gvardu jūras spēku pavēlniecība. Paziņojumā nav teikts, kad, kur un kā lidaparāts pārtverts. Šī lidmašīna lidojumus veikusi “dažu pēdējo dienu laikā”, teikts paziņojumā. Irāņu karavīri pārtvēruši uzņēmumā “Boeing” ražotu “ScanEagle” lidmašīnu – tuva darbības rādiusa lidaparātu, kura spārnu plētums ir trīs metri, atklāja gvardu pārstāvji. Parasti šādas lidmašīnas tiek palaistas no kuģiem, un tās var veikt līdz 100 kilometru garus lidojumus.

Tieši pirms gada Teherāna paziņoja, ka tā ir pārtvērusi bezpilota lidmašīnu “RQ-170 Sentinel”, kas ir krietni lielāka un modernāka. Teherāna noraidīja Vašingtonas lūgumus to atdot un solīja to pārveidot, pielāgojot savām vajadzībām. Pārtvertā lidmašīna “ScanEagle” jau demonstrēta telekanālos “Al Alam” un “Press TV”. Telekanālu kadros redzama kādā angārā pakārta lidmašīna, kas, pēc visa spriežot, nav cietusi. “Bezpilota lidmašīna tika pārtverta, tā piezemējās bez problēmām un nebojāta,” sacīja Irānas parlamenta Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Esmaīls Kosari. “Pārtveršana ir iemesls lepnumam par mūsu bruņotajiem spēkiem, jo šajā bezpilota lidmašīnā izmantotas modernas tehnoloģijas.”

Lidmašīna “ScanEagle” lidojusi netālu no Būšehras, kur atrodas Irānas vienīgā atomelektrostacija, kā arī tās lielākā naftas termināļa Hārkas salā. Tikmēr Persijas līcī bāzētās ASV 5. flotes preses pārstāvis Džeisons Salata otrdien pavēstīja, ka amerikāņu flote nevienu bezpilota lidmašīnu nav pazaudējusi. “Visi mūsu aktīvie bezpilota lidaparāti, kas šeit darbojas, ir savās vietās,” apliecināja preses pārstāvis. 5.flotes darbības zonā, kas aptver reģionu no Persijas līča līdz Somālijas pussalai, “nesen, pēdējos mēnešos, nekas nav pazudis”. Visas 5. flotes operācijas Persijas līcī “atbilst starptautiskajām tiesībām”, sacīja Salata, šādi norādot, ka visi lidojumi notikuši ārpus Irānas gaisa telpas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+