Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
15. decembris, 2013
Drukāt

Īrija pirmā eirozonā noslēdz starptautiskā aizdevuma programmu

irija_9442647

Īrija svētdien oficiāli noslēdza trīs gadus ilgu starptautiskā aizdevuma programmu, kļūstot par pirmo eiro zonas valsti, kas to paveikusi.

Īrijas varas iestādes tomēr brīdināja, ka būs nepieciešami tālāki taupības pasākumi, lai nodrošinātu ekonomikas atveseļošanos.

Īrija 2010.gada novembrī lūdza Starptautiskajam valūtas fondam (SVF) un Eiropas Savienībai (ES) 85 miljardu eiro (60 miljardu latu) lielu aizdevumu pēc banku krīzes un mājokļu cenu burbuļa plīšanas.

Pēc sāpīgu taupības pasākumu īstenošanas Īrija tagad patstāvīgi atgriežas starptautiskajos kredīttirgos, savukārt vairākas citas eiro zonas valstis – Grieķija, Portugāle un Kipra – vēl nav spējušas izkļūt no savas ekonomikas glābšanas procesa.

“Tas ir svarīgs brīdis Īrijai un mūsu tautai. Mūsu uzticamība tiek atjaunota starptautiskā līmenī, un mūsu vārdam ir laba slava,” paziņoja premjerministrs Enda Kenijs.

Programmas pabeigšana nozīmē, ka Īrijai tagad būs lielāka kontrole pār ekonomisku lēmumu pieņemšanu nekā pēdējos trīs gadus, kad tās finanses pārraudzīja starptautisko aizdevēju “troika” – ES, SVF un Eiropas Centrālā banka (ECB). “Troika” pieprasīja nodokļu paaugstināšanu, strukturālas reformas un valsts aktīvu pārdošanu, kā arī reizi trīs mēnešos vērtēja Īrijas progresu.

Īrijā ir atjaunota ekonomikas izaugsme, bezdarba līmenis krītas un banku sektors ir samazināts līdz piemērotākam mērogam atbilstoši ekonomikas apjomam, tomēr bankas vēl arvien var radīt risku ekonomikai.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+