Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
14. janvāris, 2014
Drukāt

Īsi pirms veikalu slēgšanas steidz mainīt pēdējos latus

LETALETA

Vairāki rīdzinieki šovakar neilgi pirms veikalu slēgšanas steidza samainīt pēdējos skaidrā naudā atlikušos latus, novēroja aģentūra LETA.

Piemēram, “Rimi” veikalā Kalnciema ielā kāds vīrietis, iegādājoties kafiju par aptuveni trim eiro, maksāja ar 50 latu banknoti.

Pēc norēķināšanās kasē kafijas pircējs devās pie veikala apsarga un jautāja, kur var nolikt šo pirkumu, lai atkārtoti dotos iekšā tirdzniecības zālē. Vīrietis paskaidroja, ka vēlas iztērēt vēl pēdējo viņa rīcībā palikušo 50 latu banknoti, bet līdz nākamajam veikalam vairs nepaspēšot aiziet.

Kā ziņots, šodien Latvijā pēdējo dienu var norēķināties par precēm un pakalpojumiem arī latos, bet jau pēc pusnakts lats pārstās būt likumīgs maksāšanas līdzeklis un maksājumus Latvijā varēs veikt tikai eiro valūtā.

No gada sākuma līdz šodienai Latvijā rit latu un eiro paralēlās apgrozības periods, kad iedzīvotāji tirdzniecības vietās var norēķināties gan eiro, gan latos, bet atlikums tiek izdots eiro.

Kopš gada sākuma pakāpeniski samazinājies latu skaidrās naudas apjoms apgrozībā, un desmitajā dienā pēc eiro ieviešanas, 10.janvārī, Latvijā eiro apjoms apgrozībā apsteidza latus.

Arī tirgotāji priekšpēdējā paralēlās latu un eiro apgrozības perioda dienā novēroja, ka pircēji pārsvarā norēķinās ar eiro.

Līdz ar eiro apjomu palielināšanos bankas pamazām pielāgo eiro iemaksām naudas iemaksas bankomātus. Vēl šodien daļa naudas iemaksas automātu pieņem latus, bet pēc tam vairums pieņems eiro.

Iedzīvotāji iekrātos latus gan varēs apmainīt pret eiro arī turpmāk. Latus pret eiro mainīs Latvijas Pasta reģionālajās nodaļās līdz marta beigām, komercbankās – līdz jūnija beigām, bet Latvijas Bankā – bez laika ierobežojuma.

Latu banknotes vēl varēs iemaksāt vairāku banku naudas iemaksas automātos. “Citadele” nolēmusi pagarināt iespēju iemaksāt latus “Citadeles” iemaksas bankomātos līdz 20.janvārim, arī vairāki “Swedbank” naudas iemaksas bankomāti turpinās pieņemt latu banknotes. Savukārt “DNB banka” iespēju iemaksāt latus nodrošinās līdz jūnija beigām.

Pāreja no latiem uz eiro notiek saskaņā ar oficiālo kursu – viens eiro ir 0,702804 lati jeb 70,3 santīmi.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+