Mobilā versija
-2.9°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
14. janvāris, 2014
Drukāt

Īsi pirms veikalu slēgšanas steidz mainīt pēdējos latus

LETALETA

Vairāki rīdzinieki šovakar neilgi pirms veikalu slēgšanas steidza samainīt pēdējos skaidrā naudā atlikušos latus, novēroja aģentūra LETA.

Piemēram, “Rimi” veikalā Kalnciema ielā kāds vīrietis, iegādājoties kafiju par aptuveni trim eiro, maksāja ar 50 latu banknoti.

Pēc norēķināšanās kasē kafijas pircējs devās pie veikala apsarga un jautāja, kur var nolikt šo pirkumu, lai atkārtoti dotos iekšā tirdzniecības zālē. Vīrietis paskaidroja, ka vēlas iztērēt vēl pēdējo viņa rīcībā palikušo 50 latu banknoti, bet līdz nākamajam veikalam vairs nepaspēšot aiziet.

Kā ziņots, šodien Latvijā pēdējo dienu var norēķināties par precēm un pakalpojumiem arī latos, bet jau pēc pusnakts lats pārstās būt likumīgs maksāšanas līdzeklis un maksājumus Latvijā varēs veikt tikai eiro valūtā.

No gada sākuma līdz šodienai Latvijā rit latu un eiro paralēlās apgrozības periods, kad iedzīvotāji tirdzniecības vietās var norēķināties gan eiro, gan latos, bet atlikums tiek izdots eiro.

Kopš gada sākuma pakāpeniski samazinājies latu skaidrās naudas apjoms apgrozībā, un desmitajā dienā pēc eiro ieviešanas, 10.janvārī, Latvijā eiro apjoms apgrozībā apsteidza latus.

Arī tirgotāji priekšpēdējā paralēlās latu un eiro apgrozības perioda dienā novēroja, ka pircēji pārsvarā norēķinās ar eiro.

Līdz ar eiro apjomu palielināšanos bankas pamazām pielāgo eiro iemaksām naudas iemaksas bankomātus. Vēl šodien daļa naudas iemaksas automātu pieņem latus, bet pēc tam vairums pieņems eiro.

Iedzīvotāji iekrātos latus gan varēs apmainīt pret eiro arī turpmāk. Latus pret eiro mainīs Latvijas Pasta reģionālajās nodaļās līdz marta beigām, komercbankās – līdz jūnija beigām, bet Latvijas Bankā – bez laika ierobežojuma.

Latu banknotes vēl varēs iemaksāt vairāku banku naudas iemaksas automātos. “Citadele” nolēmusi pagarināt iespēju iemaksāt latus “Citadeles” iemaksas bankomātos līdz 20.janvārim, arī vairāki “Swedbank” naudas iemaksas bankomāti turpinās pieņemt latu banknotes. Savukārt “DNB banka” iespēju iemaksāt latus nodrošinās līdz jūnija beigām.

Pāreja no latiem uz eiro notiek saskaņā ar oficiālo kursu – viens eiro ir 0,702804 lati jeb 70,3 santīmi.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (6)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Pasaulē
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr: Valsts izģērbj mazo uzņēmēju (10)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Draugiem Facebook Twitter Google+