×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. septembris, 2016
Drukāt

Iznācis Alvja Hermaņa izrāžu albums un dienasgrāmata (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Laisti klajā divi izdevumi par režisoru Alvi Hermani, vēsta izdevniecība “Neputns”.

Albums “Alvis Hermanis” ir vizuāli krāšņs un emocionāli bagāts izdevums, kurā iekļauta attēlu izlase no 43 vizuāli interesantākajām Alvja Hermaņa izrādēm, Edītes Tišheizeres eseja, Sarmītes Ēlertes intervija ar režisoru, kā arī Normunda Naumaņa kritiku fragmenti. Albums izdots latviešu un angļu valodā divos atsevišķos izdevumos.

Savukārt “Dienasgrāmata” ir Alvja Hermaņa pierakstītais 2015./2016. gada sezonas laikā. Pats režisors par to saka: “Protams, šī nebūs gluži īsta dienasgrāmata. Jo es jau no sākuma zinu, ka to lasīs man sveši cilvēki. Kāpēc man tas vajadzīgs? Labs jautājums. Es, piemēram, negribētu, ka grāmatu par mani un manu darbu raksta kāds cits. Jo neesmu pārliecināts, ka jel kurš cits, izņemot mani, ir spējīgs saprast – ar ko es īsti nodarbojos un kas aiz visa tā stāv. Es pats pamēģināšu to uzrakstīt.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Silti iesaku izlasīt “Dienasgrāmatu” – Alvja Hermaņa līdzšinējā dzīve un darbs ir lielisks pētniecības ierosmes avots Latvijas Republikas vēstures izpētei, pie nosacījuma, ja kāds spēs saskatīt redzamajā neredzamo. Tradicionālie vēstures avoti – “fakti” – ir pārāk kusli, lai atklātu bagātu vielu pārdomām. Arī Raimonda Paula misija PSRS sistēmas (arī starptautisko sakaru tīkla) transformēšanā no sociālisma uz kapitālismu labāk izgaismojas. Domāt, ka pietika ar Marksa “Kapitāla” nomaiņu uz kapitālu ir rupja kļūda. Bija vajadzīgi arī jauni “dvēseļu inženieri” ar starptautisku vārdu. Tas bija smags darbs un par to starp rindām var izlasīt saturiski bagātajā Alvja Hermaņa “Dienasgrāmatā”.

  2. Silti iesaku izlasīt “Dienasgrāmatu” – Alvja Hermaņa līdzšinējā dzīve un darbs ir lielisks pētniecības ierosmes avots Latvijas Republikas vēstures izpētei, pie nosacījuma, ja kāds spēs saskatīt redzamajā neredzamo. Tradicionālie vēstures avoti – “fakti” – ir pārāk kusli, lai atklātu bagātu vielu pārdomām. Arī Raimonda Paula misija PSRS sistēmas (arī starptautisko sakaru tīkla) transformēšanā no sociālisma uz kapitālismu labāk izgaismojas. Domāt, ka pietika ar Marksa “Kapitāla” nomaiņu uz kapitālu ir rupja kļūda. Bija vajadzīgi arī jauni “dvēseļu inženieri” ar starptautisku vārdu. Tas bija smags darbs un par to starp rindām var izlasīt saturiski bagātajā Alvja Hermaņa “Dienasgrāmatā”.

  3. ko to ēlerti laidāt klāt? tas tikai sabojāja grāmatu.

Draugiem Facebook Twitter Google+