×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. jūnijs, 2016
Drukāt

Jānis Mežeckis – Eiropas izredzēto pulkā

Foto no Jāņa Mežecka personīgā arhīvaFoto no Jāņa Mežecka personīgā arhīva

Jānis Mežeckis (no kreisās) UEFA delegāts bija arī 2008. gadā notikušajā Eiropas čempionāta finālturnīrā. Viņam līdzās Vācijas izlases galvenais treneris Joahims Lēvs un kāds no komandas palīgpersonāla.

Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis būs viens no desmit Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) delegātiem Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā Francijā.

Mežeckis norīkots darbam arēnā “Stade de France” Parīzes priekšpilsētā Sendenī, kurā šovakar finālturnīra atklāšanas spēlē sacentīsies Francijas un Rumānijas izlases un 10. jūlijā notiks finālmačs, pastarpām – grupu turnīru spēles Īrija – Zviedrija (13.06.), Vācija – Polija (16.06.) un Islande – Austrija (22.06.), kā arī pa vienai astotdaļfināla (27.06.) un ceturtdaļfināla spēlei (3.07.) Stadions atklāts pirms 1998. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīra un spēj uzņemt 81 000 skatītāju.

“Pilsētā visur jūtama futbola atmosfēra – plakāti, karogi. Dzīvoju viesnīcā līdzās Eifeļa tornim, tepat ir fanu zona,” Jānis Mežeckis man stāsta pa telefonu no Parīzes. Šī viesnīca būs viņa mājas vairāk nekā mēnesi. Ceļasoma bijusi pilna līdz ūkai, visdārgākās līdzi paņemtās lietas ir mazmeitu fotogrāfijas, tāpat arī pāris grāmatu un žurnālu, kas noderēs kāda brīvā brīža īsināšanai.

Jānis Mežeckis sagaida Francijā lielus futbola svētkus ar daudzām interesantām spēlēm, emocijām un pārsteigumiem. “Protams, galvenais uzdevums ir drošības garantēšana – tai pievērsta daudz lielāka uzmanība nekā iepriekšējos finālturnīros. Taču personiski es neuztraucos. Ja domāsi, ka kaut kas notiks, tad jau nedrīkst nekur lidot, jāsēž mājās, un tāpat nezini, vai būsi pasargāts,” viņš paļaujas uz drošības spēku profesionalitāti.

Mežeckim kā UEFA delegātam šis ir jau sestais Eiropas čempionāta finālturnīrs. “Delegāts ir galvenā persona, kas atbild par spēles organizēšanu, manā pakļautībā ir visi dienesti – tiesneši, televīzija, drošībnieki, mediji un tā tālāk, jākoordinē viņu kopējā darbība,” teic pieredzējušais futbola funkcionārs. Vispatīkamāk būt Eiropas čempionāta finālturnīrā, protams, bijis 2004. gadā Portugālē, kad tajā piedalījās arī Latvijas izlase. “Par katru čempionātu man spilgtas atmiņas. Visvairāk par pirmo 1996. gadā Anglijā, mēs nesen bijām atguvuši neatkarību, un jau nonākt tādā forumā! Mēnesi pavadīju kopā ar Roju Hodžsonu, kurš tagad ir Anglijas izlases galvenais treneris, un slaveno holandiešu speciālistu Rinusu Mihelsu, visas spēles noskatījāmies.”

2012. gadā Mežeckis bija delegāts Kijevā un atceras, ka pirms finālspēles stadionā iekļūt par visām varītēm centušās slavenās ukraiņu pusplikās meitenes. “Tieši pirms tam viņas bija tikušas uz skatuves Eltona Džona koncertā. Taču futbolā ar policijas gādību līdz stadionam nenokļuva,” atceras Jānis Mežeckis, kurš LFF ģenerālsekretāra amatu ieņem kopš 1993. gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+