×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
28. februāris, 2017
Drukāt

Izsludina Dzintara Soduma balvu literatūrā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ikšķiles novada pašvaldība jau piekto gadu aicina Latvijas grāmatu apgādus pieteikt autorus rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvai par novatorismu literatūrā dzejas, prozas, dramaturģijas un tulkojumu žanrā. Balvai var pieteikt grāmatas, kas izdotas no 2016. gada marta līdz 2017. gada martam, un tās trīs eksemplāros jāiesniedz līdz 13. martam Ikšķiles novada pašvaldībā (Peldu ielā 22, Ikšķilē, LV-5052) vai sazinoties ar Kultūras pārvaldes vadītāju Daci Jansoni pa e-pastu dace.jansone@ikskile.lv.

Latviešu rakstnieks un tulkotājs Dzintars Sodums ir viena no mūsu kultūras izcilībām. Vairāk nekā 60 gadu dzīvodams trimdā Zviedrijā un ASV, viņš dzīvi veltījis latviešu valodas un literatūras saglabāšanai un novatorisma attīstīšanai. Sodums sarakstījis romānu ciklu, kurā caur viņa personisko stāstu dziļi atklāta Latvijas neseno laiku vēsture. Skolojies anglosakšu literatūras tradīcijā, kā dāvanu latviešu valodai Sodums pasniedzis pasaules literatūras meistardarba “Uliss” tulkojumu, kam veltījis visu mūžu, tādējādi latviešu kultūrai paverot pasaules kultūras kontekstu.

Dzintara Soduma balvas fonds ir 4269 eiro. Žūrijai ir tiesības pasniegt vienu vai vairākas balvas. Balvas pasniegšana īpašā sarīkojumā notiks Dzintara Soduma dzimšanas dienā 13. maijā pulksten 15 Ikšķiles tautas namā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+