Mobilā versija
+8.0°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
10. aprīlis, 2014
Drukāt

Izstādi “1914” noslēgs melodrāma “Mēness Pjero”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 19. aprīlī, pulksten 18.00 LNMM izstāžu zālē “Arsenāls” vērienīgās un plašu sabiedrības atsaucību guvušās Eiropas kultūras galvaspilsētas izstādes “1914” noslēgumā notiks izcilā ekspresionisma pārstāvja Arnolda Šēnberga melodrāmas “Mēness Pjero” atskaņojums starptautiska kameransambļa izpildījumā, ziņo “Latvijas Koncerti”.

Muzikālajā performancē piedalīsies Baiba Bartkeviča (soprāns), Herta Hansena (klavieres), Raimonds Melderis (vijole, alts), Ivars Bezprozvanovs (čells), Ints Dālderis (klarnete), Anete Toča (flauta). Koncerta režisors – Jans Ritsema (Nīderlande).

Ievērojamā Austrijas komponista, gleznotāja un literāta, Jaunās Vīnes skolas pamatlicēja, viena no izcilākajiem 20. gadsimta mūzikas reformatoriem un pedagogiem Arnolda Šēnberga (Arnold Franz Walter Schönberg, 1874–1951) meistardarbs “Mēness Pjero” tapis Pirmā pasaules kara priekšnojautās un atzīts par vienu no ekspresionisma virziena pirmajiem paraugiem mūzikā.

Pēc žanra tā ir melodrāma dziedātājai un pieciem mūziķiem, kas pārmaiņus spēlē septiņus instrumentus – flautu, klavieres, vijoli, čellu, altvijoli, klarneti un basklarneti. Darbā skan beļģu simbolista Albēra Žiroteksts Otto Erika Hartlēbena brīvā vācu valodas tulkojumā.

Pievienot komentāru

Vai tautas deja ragaviņās aizvesta uz mežu? (6)Pēc sabangojušām kaislībām ap deju lieluzvedumu jeb deju izrādi "Māras zeme" tās veidotājiem uzticēts turpināt darbu, bet vairāki jautājumi prasa plašāku skaidrojumu.
Draugiem Facebook Twitter Google+