×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
1. jūnijs, 2017
Drukāt

Izvēlēts auditors, kas vētīs likvidējamo RPIVA (1)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Rīgas Pedagoģijas un vadības akadēmijas (RPIVA) likvidācijas procesā augstskolā tiks veikts jau iepriekš solītais audits.

Nule izvēlēts audita veicējs – SIA “Agile&co” –, kas apņēmusies akadēmiju auditēt par 19 999 eiro. Kaut arī sākotnēji izsludinātā audita dokumentācija liecināja, ka punkti par audita cenu deva tikai 30 procentus no piedāvājuma vērtējuma, bet 70 procentus punktus vērtējumā deva pretendentu pieredze, kas tika prasīta gana specifiska – iepirkumā izraudzīts lētākais no trijiem piedāvājumiem.

SIA “ERNST & YOUNG BALTIC” piedāvājās auditu veikt par 26 012, 40 eiro, bet SIA “Algar” – par 20 000 eiro. IZM iepirkuma nolikumā kā paredzamo līgumcenu bija ierakstījusi 26 212,40. Tātad, izvēloties lētāko piedāvājumu, IZM krietni ietaupīs.

Izraudzītie auditori – SIA “Agile&co” – 2014. gadā auditējusi bēdīgi slaveno izglītības portāla skolas.lv projektu un atklājusi, ka 17 no 20 portālā nepieciešamajiem pakalpojumiem nestrādā. Toreiz gan audits tika veikts nevis Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), bet gan Centrālās finanšu un līgumu aģentūras uzdevumā.

“Agile&co” valdes loceklis Aigars Staks pastāstīja, ka jau agrāk dažkārt saņēmis auditēšanas pasūtījumus no IZM. Runājot par uzņēmuma auditu pieredzi tieši augstākās izglītības jomā, A. Staks sacīja, ka “Agile&co” eksperti veikuši finanšu auditu Rīgas Ekonomikas augstskolā. Šie paši speciālisti varētu auditēt RPIVA.

Iepirkuma rīkotāji pretendentiem kā obligātu prasīja audita veikšanas pieredzi valsts vai pašvaldību institūcijās, kuras regulē publisko tiesību principi. Kā vēlama bija noteikta pieredze augstākās izglītības iestāžu vai valsts zinātnisko institūciju audita veikšanā.
Audits jāveic līdz 17. septembrim.

Jāpiebilst, ka šī ir pirmā reize, kad IZM pasūta kādas valsts augstskolas auditu. Līdz šim augstskolas auditorus aicinājušas pašas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tad vēl būs ko auditet? Tur taču visu sekmīgi pavasarī direktrise izsaimniekoja

Draugiem Facebook Twitter Google+