×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. jūnijs, 2016
Drukāt

“James” un Demjens Raiss koncertēs “Sunset festival” Siguldā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Grupa "James"

Turpinot pagājušajā gadā iesākto koncertsēriju Siguldas pilsdrupu estrādē, arī šovasar mūzikas mīļotāji aicināti uz izsmalcinātas un mūsdienīgas mūzikas baudījumu saulrietā jeb “Sunset festival” pasākumā. Šī gada festivāla ietvaros 3. jūlijā uzstāsies daudzu pašmāju klausītāju iemīļots mākslinieks – īru dziesminieks Demjens Raiss un 6. jūlijā – britu alternatīvā roka grupa “James”.

“Šāds nosaukums festivālam nav nejaušība, jo tieši saulrietā Siguldas un Gaujas senlejas daba izgaismojas īpašās nokrāsās un valdzina ar savu vienreizīgumu. Citas tik gleznainas un harmoniskas vietas neatrast,” vēsta festivāla organizētāju, aģentūras “LTips” pārstāve Līva Toniņa, norādot, ka “Sunset festival” ietvaros iecerēts katru gadu aicināt pasaulē pazīstamus māksliniekus, ļaujot baudīt viņu uzstāšanos unikālā gaisotnē.

Ar pašiem šī gada māksliniekiem daudzi vairs nav jāiepazīstina. Demjens Raiss,  īru folka un indīroka dziesminieks un producents, pasaulē un Latvijā pazīstamas viņa balādes, kas izmantotas arī virknē filmu un seriālu. Viņš vienlīdz labi pārvalda klavierspēli, ģitāru, klarneti un perkusijas instrumentus. Īpašu ievērību guvušas vairākas Raisa kompozīcijas: “The Blower’s Daughter”, kas klausāma filmā “Tuvāk” ar Džūliju Robertsu un Džūdu Lovu, “Cannonball”, “Cold Water” un virkne citu. Karjeras laikā Demjens Raiss izdevis trīs albumus, kuru kopējā tirāža pārsniedz trīs miljonus kopiju. Debijas albums “0” (2001) nokļuva Lielbritānijas topa 8. vietā, un par to autors ieguva “Shortlist Music Prize” balvu. Nākamais albums “9” (2006) ieguva zelta statusu Lielbritānijā. Jaunākais – “My Favourite Faded Fantasy” iznāca 2014. gadā un saņēma pozitīvas kritiķu un klausītāju atsauksmes. Raiss pazīstams arī kā pilsoniski aktīvs mūziķis, piemēram, enerģiski atbalstot Tibetas neatkarību un demokrātiju Birmā.  Latvijas klausītājiem šī būs atkalredzēšanās ar dziesminieku – Demjens Raiss Latvijā uzstājies jau 2012. gadā festivālā “Positivus”.

Savukārt britu alternatīvā roka grupa “James” jau viesojusies festivālā “Positivus” 2011. gadā. Vairākās valstīs, piemēram, dzimtajā Lielbritānijā un ASV, “James” ieguvuši kulta grupas statusu, un viņu raidstaciju grāvēju “Getting Away With It All (All Messed Up)” nav iespējams sajaukt ne ar ko citu. Karjeru īpaši veiksmīgi attīstījuši 90. gados un turpina arī mūsdienās, izdodot jaunus, pieprasītus ierakstus. Viens no iemesliem noteikti ir “James” vokālista un līdera Tima Būta harismātiskā personība, kurš ir arī dejotājs, solomākslinieks un aktieris. Līdz šim grupa izdevusi 12 studijas albumu, virkni koncertu un DVD albumu, kā arī četras izlases, kas kopā pārdotas vismaz 25 miljonu tirāžā. Pavasarī iznāca grupas jaunākais studijas albums “Girl At The End Of The World”, kas pirmajā nedēļā gandrīz apsteidza Lielbritānijas topa līderes Adeles disku “25”, tomēr paliekot 2. vietā. Šis ir “James” viens no  visaugstāk novērtētajiem sasniegumiem visas karjeras laikā. Plašāku auditoriju visdrīzāk uzrunā singls “Nothing But Love”.

 

Varbūt noder!

“Sunset festival” koncerti

3. VII 18.00 Siguldas Pilsdrupu estrādē Demjens Raiss

6. VII 18.00 Siguldas Pilsdrupu estrādē “James”

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: 29 – 99 EUR. Brauciens autobusā turp un atpakaļ: EUR 7,50.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+