Eiropa

Jānis Pāvils II jau gada laikā varētu tikt iecelts svēto kārtā 0

Vatikānam nosūtīts ziņojums jau par otro brīnumu, kura veikšana tiek piedēvēta nelaiķa pāvestam Jānim Pāvilam II, un līdz ar to viņš jau drīzumā varētu tikt iecelts svēto kārtā, raksta Itālijas izdevums “Panorama”, atsaucoties uz Svētajam Krēslam nosūtītiem dokumentiem.

 

Brīnumainā izdziedināšana notikusi vien dažas nedēļas pēc Jāņa Pāvila II beatifikācijas – pasludināšanas par svētīgo – pagājušā gada 1. maijā.

Pirmais brīnums, kas tiek piedēvēts nelaiķa pāvestam, ir franču mūķenes Marī Simonas-Pjēras dziedināšana. Viņa brīnumainā kārtā ir atlabusi no Pārkinsona slimības. Lai katoļu baznīca dziedināšanu atzītu par brīnumu, tai ir jābūt tūlītējai, neatgriezeniskai un tai nedrīkst būt zinātniska izskaidrojuma. Otrs brīnums, par kura detaļām tagad tiek informēts Vatikāns, izraudzīts no četriem brīnumainiem atgadījumiem, kurus dokumentējis Jāņa Pāvila II kanonizācijas virzītājs bīskaps Slovomirs Oders. To patlaban analizē Svēto kanonizācijas kongregācijas eksperti, un, ja tiks gūts apstiprinājums, ka tas ir brīnums, nelaiķa pāvests varētu tikt kanonizēts 12 mēnešu laikā.

Vatikāna preses pārstāvis Federiko Lombardi atteicās komentēt žurnāla informāciju, uzsverot, ka brīnumu apstiprināt var vienīgi ar kongregācijas lēmumu.

LA.lv