×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2016
Drukāt

Janvārī aicina vērot putnus

Andra Poiša fotoAndra Poiša foto

Svilpis.

Lai popularizētu aktīvu dzīvesveidu brīvā dabā un gūtu papildu motivāciju ziemas baudīšanai, Latvijas Dabas fonds (LDF) visu janvāri aicina vērot putnus un ziņot par tiem portālā dabasdati.lv.

Janvāra putnu novērojumu akcija, lai gūtu visaptverošāku priekšstatu par Latvijā ziemojošajiem putniem un norisēm dabā, notiek jau vairāk nekā desmit gadus. Kā savulaik norādīja Putni.lv moderators un šīs tradīcijas koordinēšanas aizsācējs Agris Celmiņš: “Putnu vērotāju janvāra sacensības ir brīvprātīgs pasākums – katrs meklē putnus pēc savām iespējām un ieinteresētības pakāpes. Nedz iegūtie cipari, nedz arī pozīcija reitinga tabulā nav pats svarīgākais. Vērtīgākais ieguvums ir interesanti novērojumi katram pašam – meklēšanas azarts un atrašanas prieks, un visiem kopā – jaunas ziņas par ziemojošiem putniem Latvijā.”

Tomēr akcijā paredzēti arī dažādi sacensības elementi, jauninājumi, tostarp vērtēšanā – tiks vērtēts lielākais janvārī novēroto putnu sugu skaits, lielākais janvārī nofotografēto putnu sugu skaits, vērtīgākais novērojums un tamlīdzīgi.

Janvāra putnu vērošanas akcija notiek no 1. līdz 31.janvārim Latvijas teritorijā un teritoriālajos ūdeņos. Lai piedalītos, janvāra mēneša putnu novērojumi jāreģistrē savvaļas novērojumu portālā Dabasdati.lv. Akcijas rezultāti tiks paziņoti Dabasdati.lv un Latvijasputni.lv lapā līdz 2016.gada 5. februārim.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.6
Alūksne +10.5
Daugavpils +11.6
Saldus +12.0
Liepāja +13.5
Jelgava +13.2
Ventspils +14.6
Limbaži +12
Madona +10.9
Rēzekne +10.2
Draugiem Facebook Twitter Google+