×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
19. marts, 2018
Drukāt

Jaunajiem speciālistiem samazina pirmo iemaksu mājokļa iegādei

1. Biežāk uzdotie jautājumi par "Altum"

1no5
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Martā uzsākta jauna mājokļu garantiju programma jaunajiem speciālistiem ar attīstības finanšu institūcijas “Altum” atbalstu – aizdevums mājokļa iegādei vai būvei ar garantiju līdz 20%. Tas nozīmē, ka jaunajiem profesionāļiem būtiski samazinās pirmā iemaksa jeb nauda, kas mājokļa iegādes brīdī ir jāiegulda pašam, uzsver “Swedbank”.

Līdz šim jauno speciālistu vidū vērojama liela interese par mājokļa iegādi, secina banka, kas apkopojusi atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par “Altum” mājokļu atbalsta programmu jaunajiem speciālistiem..

Kādi ir kritēriji garantijas summai jaunajiem speciālistiem?

Iedzīvotājam ir jābūt vecumā līdz 35 gadiem ar augstāko vai profesionālo izglītību. Ar nepabeigtu augstāko vai profesionālo izglītību šajā gadījumā nebūs iespēja kvalificēties atbalsta programmai. “Altum” garantijas apmērs ir līdz 20% no aizdevuma, bet ne vairāk kā 50 000 eiro. Tas, cik liels katrā gadījumā būs garantijas apmērs, ir atkarīgs no trūkstošās pirmās iemaksas summas.

Jāatceras, ka minimālajai paša pirmajai iemaksai ir jābūt 5% no kopējās darījuma summas.

Jāpievērš uzmanību, ka garantija tiek piešķirta daļai no aizdevuma, nevis no iegādes maksas, tādēļ, ja, piemēram, bankas finansējums ir 85% un garantijas apmērs būs 10%, tad pirmā iemaksa nebūs tieši 5%, bet gan 5.5%.

Piemēram, iegādājoties dzīvokli par 70 tūkstošiem eiro un saņemot garantiju 10% apmērā, paša līdzdalībai būs nepieciešami 3890 eiro jeb 5,5% pirmā iemaksa. Bez garantijas paša līdzfinansējums būtu 10 500 eiro (bankas prasītā 15% pirmā iemaksa). Pārējo pirmās iemaksas daļu nosegs Altum piešķirtā garantija, par kuru klients maksā garantijas izmantošanas maksu 4,8% gadā no garantijas atlikuma.

  1. Biežāk uzdotie jautājumi par "Altum"
  2. Cik mēnesī jāmaksā par Altum garantiju?
  3. Kā pieteikties šai atbalsta programmai?
  4. Cik ilgi darbojas garantija un kā no tās var atteikties
  5. Cik ilgs ir plānotais programmas darbības laiks?

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+