×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. decembris, 2013
Drukāt

Kāds bijis aizvadāmais gads tūrisma jomā Latvijas novados?


Foto - LETAFoto - LETA

Suvenīru tirgotava pie Turaidas.

Laura Konstante, 
Siguldas pašvaldības aģentūras “Siguldas attīstības aģentūra” direktore:
 “Siguldas pusē tūristu visvairāk apmeklētie objekti ir piedzīvojumu parks “Tarzāns”, kurā šogad apmeklētāju skaits divas reizes pārsniedzis rekordu, un Turaidas muzejrezervāts. Jau tradicionāli mums ir ļoti daudz tūristu no Vācijas, bet pēdējos divos gados esam pievienojušies visas Latvijas tendencei un visvairāk arī pie mums viesojas tūristi no Krievijas. Tālāk attiecīgi seko igauņi, somi, lietuvieši un citi. Patlaban ļoti spēcīgi piesakām sevi kā ziemas sezonas galamērķi. Nesen atvērām unikālu objektu – saldētu distanču slēpošanas trasi, kas ļauj garantēt slēpošanu arī tad, ja dabiskā sniega nav. Martā Siguldā norisināsies arī Latvijas Ziemas olimpiāde. Nākamgad esam arī oficiālais partneris Rīgai Eiropas kultūras galvaspilsētas statusā, tāpēc gaidāms daudz krāšņu kultūras pasākumu. Otra mūsu attīstības stratēģija savukārt vairāk fokusēta uz eksporta tirgu un dabas tūrismu. Sigulda kopā ar deviņām citām pašvaldībām, kas atrodas Gaujas Nacionālajā parkā (GNP), kā arī 60 uzņēmējiem, piedalījusies GNP tūrisma klāstera izveidē, kura mērķis ir padarīt šo parku kā vienotu tūrisma galamērķi.”

Lolita Kozlovska, 
Daugavpils novada tūrisma informācijas centra vadītāja:
 “Šogad gan pilsētā, gan novadā ir vērojams ļoti liels tūristu skaita pieaugums. Pilsētā tas – pateicoties Marka Rotko mākslas centram. Līdz 1. novembrim to apmeklējuši 60 000 cilvēku. Tāpat populārs objekts Daugavpilī ir Latgales zoodārzs. Ievērojams klientu skaita pieaugums vērojams arī tūristu mītnēs. Pēc veiktās tūristu anketēšanas secinām, ka šogad palielinājies arī tūristu uzturēšanās ilgums. Tūrisma informācijas centrā līdz novembrim esam apkalpojuši par 15% vairāk cilvēku. Lielāks skaits ir iekšzemes ceļotāju, taču ārvalstu tūristu skaits saglabājas stabils. Visvairāk ārvalstu tūristu ierodas no Krievijas, Lietuvas, kam seko Polija, Vācija un Skandināvijas valstis. Daugavpils novadā tūristu iecienīti aizvien ir Daugavas loki un palielinājies klientu skaits aktīvās atpūtas tūrisma uzņēmumos – sporta klubos, laivu nomās utt. Jau šobrīd aktīvi gatavojamies nākamajai sezonai. Plānojam piedalīties 11 starptautiskās tūrisma izstādēs. Gatavojam arī jaunu novada tūrisma ceļvedi.”

Inga Aulmane, 
Ventspils Tūrisma informācijas centra vadītāja vietniece:
 “2013. gada vasaras tūrisma sezonā no maija līdz septembrim vislielāko apmeklētāju pieaugumu sasniedzis Ventspils Piedzīvojumu parks. Pārdoto biļešu skaits trīskārt pārsniedz pagājušā gada rezultātu. Veiksmīga sezona bijusi arī “Pludmales akvaparkam” un izklaižu kuģītim “Hercogs Jēkabs”. Tūristi vairāk nekā pērn apmeklējuši arī Ventspils muzeja filiāles, bet to skaits, kas gribējuši braukt ar mazbānīti, pieaudzis par 15%. Arvien populārāks kļūst Ventspils Briežu dārzs, kas šā gada 9 mēnešos apmeklēts par 51% vairāk nekā pērn.”

Gunta Ušpale, 
Jūrmalas pašvaldības Tūrisma nodaļas vadītāja:
 “Pēdējos gados arvien vairāk strādājam pie ārpus vasaras perioda reklamēšanas, piedāvājot veselības un darījumu tūrisma produktus, un tas devis pozitīvu iznākumu. Jūrmalas naktsmītnēs nakšņojošo tūristu skaits 2013. gada 9 mēnešos ir bijis par 14% lielāks nekā šai pašā periodā pērn. No kopējā tūristu skaita 23% ir no Latvijas un 77% – no ārvalstīm. Visvairāk tūristu ir no Krievijas, kam seko Latvija, Igaunija, Lietuva, Baltkrievija, Vācija, Somija, Norvēģija un Zviedrija. Jaunajai sezonai plānojam netradicionālus maršrutus kultūras tūrisma cienītājiem, kā arī attīstīt aktīvās atpūtas infrastruktūru pludmalē un kūrortpilsētā kopumā.”

Fakti


* 2013. gada trešajā ceturksnī Rīgas naktsmītnēs apmetušies 341 486 ārvalstu viesi, kas ir par 22,7% vairāk nekā šajā laikā pērn, taču pavadīto nakšu skaits palielinājies par 32,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

* Galvaspilsētā visvairāk tūristu bijuši no Krievijas, Vācijas, Igaunijas un Somijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+