Latvijā
Izglītība

Jaunie programmētāji Eiropā saņem bronzas medaļas0

Foto no VISC

Trīs Latvijas jaunie programmētāji ar bronzas medaļām atgriezušies no Eiropas jauniešu informātikas olimpiādes, kura notika tikai otro reizi.

Medaļas ieguva Salaspils 1.vidusskolas 9. klases skolēns Artis Vijups, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 8. klases skolnieks Matīss Kristiņš, kā arī Ansis Gustavs Andersons, kurš rudenī uzsāks mācības Druvas vidusskolas 9.klasē . Šajā olimpiādē Latvijas komandu pārstāvēja arī Adriāns Piliksers, kurš rudenī uzsāks Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 7. klasē.

Eiropas Jauniešu informātikas olimpiāde īpaša ar to, ka tajā var piedalīties skolēni tikai līdz 15 gadu vecumam. Tāpēc tajā tiekas arī ļoti jauni Eiropas labākie programmētāji. Piemēram, Latvijas pārstāvim Adriānam ir tikai 11 gadu. “Tas nozīmē, ka viņš vēl vairākus gadus varēs piedalīties šajā olimpiādē un varbūt pat tikt līdz zelta medaļai,” saka Latvijas skolēnu komandas vadītājs Raivis Ieviņš.

Viņš stāsta, ka uz Krievijas pilsētu Innopolisu, kur tikās jaunie programmētāji, devās tie skolēni, kuri vecuma grupā līdz 15 gadiem bija labākie Latvijas informātikas olimpiādē un prot vairākas programmēšanas valodas.

Visi Latvijas komandas dalībnieki šīs vasaras sākumu pavadīja Pirmajā programmēšanas skolā, kur gatavojās olimpiādei. Adrians un Matīss šajā skolā bija apguvuši programmēšanas prasmes arī iepriekš. R. Ieviņš gan stāsta: ar nodarbībām vien nepietiek, lai veiksmīgi startētu starptautiskā līmenī. Daudz jāstrādā arī pašiem.

“Šie jaunieši ne tikai māk programmēt, bet arī izceļas ar ārkārtīgi lielu mērķtiecību un ambīcijām,” tā par Latvijas komandu stāsta R. Ieviņš.

Kopumā Eiropas jauniešu informātikas olimpiādē piedalījās 80 skolēni no 23 valstīm, lielākoties Austrumeiropas, taču paredzams, ka nākotnē dalībnieku pulks paplašināsies.

R. Ieviņš teic, ka grūtības olimpiādes dalībniekiem sagādāja tas, ka katrā no sacensību dienām četru stundu laikā bija jāveic trīs augstas grūtības pakāpes uzdevumi. Piemēram, viens no Latvijas pārstāvjiem labi saprata, kā uzdevums jāveic, bet laika trūkuma dēļ to neizdarīja līdz galam un tas varbūt maksāja sudraba medaļu.

Par to, ka uzdevumi bijuši grūti, liecina arī rezultāti. Kā liecina informācija olimpiādes tīmekļa vietnē, neviens dalībnieks neieguva maksimālo punktu skaitu 600. Labākais bija Krievijas pārstāvis, kurš tikai pie 496 punktiem. Taču viņa tuvākajam sekotājam bija tikai 389 punkti. Zelta medaļas ieguva septiņi jaunieši, kas bija ieguvuši vismaz 300 punktus. Lai tiktu pie bronzas medaļām, bija jāiegūst vismaz 100 punkti, tomēr bez godalgām palika gandrīz puse dalībnieku.

Jau septembrī Japānā norisināsies Pasaules Informātikas olimpiāde, kurā piedalīsies četri talantīgākie Latvijas vidusskolēni. Latvijas informātikas olimpiādes norise tiek finansēta Eiropas sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai”. Latvijas informātikas olimpiādes komandu atbalsta Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija kopā ar galvenajiem partneriem “Accenture Latvia” un “Exigen Services Latvia”.

LA.lv