×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Ažiotāža par Jelgavas bērnu dalību 9. maija svinībās Maskavā izrādās maldinoša (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Sociālajos portālos un vairākos medijos ažiotāžu sacēlušas ziņas par to, ka Jelgava it kā saņēmusi uzaicinājumu sūtīt pamatskolas dejotājus uz 9. maija svinībām Maskavā. Taču, kā uzzināju pašvaldībā, jelgavnieki uz Maskavu nebrauks.

“Nekāds ielūgums nav saņemts, un neviens nav nevienu musinājis uz braukšanu. Gluži vienkārši viens mūsu kolektīvs cita starpā izskatīja iespēju piedalīties radošajā festivālā Krievijā maija sākumā, bet pašvaldība savu saskaņojumu nedos, tādēļ šāds brauciens nav iespējams un šī lieta vairs nav aktuāla,” paskaidroja Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics.

Visu šo jezgu gluži nejauši izraisīja bērnu un jauniešu deju kolektīvs “Ieviņa”. “Mēs katru gadu cenšamies savus dejotājus aizvest kādā ārzemju koncertbraucienā. Būdami starptautisku deju asociāciju biedri, regulāri saņemam e-pastā informāciju par dažādiem festivāliem visā pasaulē, kur varam piedalīties, nesot Latvijas vārdu, atpūšoties no ikdienas un iepazīstot citas kultūras. Tad nu šogad apkopojām trīs šādus piedāvājumus un lūdzām vecākiem izvērtēt viņiem pieņemamāko,” man pastāstīja ilggadējā “Ieviņas” vadītāja Līga Ozola. Starp piedāvātajiem variantiem bijuši deju festivāli Barselonā, Krakovā un Maskavā. Sākotnēji vecākiem un deju kolektīvam Krievija šķitusi vilinoša, jo festivāla dalībnieku ceļa un uzturēšanās izdevumus solīja pilnībā apmaksāt krievu nevalstiskā organizācija “Serebrjannaja zvezda” (“Sudraba zvaigzne”). Taču diskusiju laikā dažiem vecākiem radušās bažas, ka viņu bērnus grib iesaistīt 9. maija propagandas pasākumos. “Mēs esam dejotāji, nevis politiķi, tādēļ par to politisko kontekstu sākumā vispār nebijām iedomājušies. Tagad, redzot, kā viss ir pagriezies, skaidrs, ka šāds brauciens nav iespējams. Meklēsim citus variantus, droši vien brauksim uz Krakovu Polijā,” teica Līga Ozola.

Jāpiebilst, ka organizācijas “Serebrjannaja zvezda” izplatītajā aicinājumā skaidri un gaiši rakstīts: “Uzaicinām jūsu kolektīvu piedalīties koncertā, kas notiks Maskavā 9. maijā Uzvaras dienas pār fašismu svinību ietvaros. [..] Mēs uzskatām, ka šāds projekts ir īsti laikā un ļoti svarīgs mūsu valstu jaunās paaudzes izglītošanā patriotisma garā. Projekts arī ļaus iesaistīt jaunatni Uzvaras dienas svinībās, kas ir kā simbols solidaritātes idejai cīņā ar fašismu, nacionālismu un ksenofobiju.”

Spriežot pēc internetā atrodamās informācijas, biedrība “Serebrjannaja zvezda” Krievijā nodarbojas ar šķietami nevainīgu bērnu un jauniešu kultūras festivālu un koncertu festivālu rīkošanu, kā arī jaunatnes patriotisko izglītošanu. Taču starp tās atbalstītājiem atrodama ne vien Krievijas Aizsardzības ministrija, bet arī bēdīgi slavenā aģentūra “Rossatrudņičestvo”, kas tiek uzskatīta par vienu no galvenajiem Krievijas “maigās varas” īstenotājiem. Arī jaunākajā Drošības policijas gada pārskatā pieminēta šī aģentūra, kas it kā nodarbojoties ar “tautiešu politikas” pasākumu plānošanu un koordināciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Sākotnēji vecākiem un deju kolektīvam Krievija šķitusi vilinoša, jo festivāla dalībnieku ceļa un uzturēšanās izdevumus solīja pilnībā apmaksāt krievu nevalstiskā organizācija “Serebrjannaja zvezda” (“Sudraba zvaigzne”). Taču diskusiju laikā tikai DAŽIEM vecākiem radušās bažas, ka viņu bērnus grib iesaistīt 9. maija propagandas pasākumos.
  ——————-
  Njāā, neko teikt – patiesi “labi” pilsoņi un vecāki ir tajā deju kolektīvā! Un vēl pie tik skaidra kremļa aicinājuma teksta?

 2. Kāpēc nevar sūtīt dejotājus un augstlēcējus no Vorošilovgradas, Tulas vai Putinskas ?

 3. Starp piedāvātajiem variantiem bijuši deju festivāli Barselonā, Krakovā un Maskavā. Sākotnēji vecākiem un deju kolektīvam Krievija šķitusi vilinoša,>>>>>
  Jelgavn(o)ieki, ko juus piipeejat? Vanjkija ‘vilinosha’??? Galiigi esat praatu nodzeerushi??? Idioti???
  No dzimshanas???

Draugiem Facebook Twitter Google+