×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
28. janvāris, 2018
Drukāt

Jostas aizved, Briedis paliek. Kas tālāk? (15)

foto - Sintija Zandersone/LETAfoto - Sintija Zandersone/LETA

Pasaules spēcīgākais pirmā smagā svara bokseris Aleksandrs Usiks no Rīgas aizveda divas pasaules čempiona jostas. Tikmēr pirmo zaudējumu piedzīvojušajam Mairim Briedim šis brīdis ir neliela apstāšanās pirms turpmākās cīņām pasaules boksa elitē.

“Tā bija lieliskākā cīņa, kādu esmu redzējis un tādā reizē iznākums ir otršķirīgs. Divi pasaules čempioni, divi kareivji. Mēs Latviju padarīsim par boksa lielvalsti. Esmu pārliecināts, ka nākotnē būsim šeit atpakaļ,” pasaules boksa supersērijas rīkotāja Kalles Zauerlanda (attēlā pa labi) teiktais Briedim ir kā ceļazīme uz turpmākām cīņām pasaules boksa elitē.

Viens zaudējums boksā kādā karjeras posmā var būt izšķirošs visai sportista turpmākajai karjerai. Kādam tādās reizēs viss jāsāk no jauna, bet boksa aizkulišu labirinti mēdz būt nežēlīgi. Kādu laiku katra nākamā uzvara bija ārkārtīgi svarīga arī Mairim Briedim un viņa komandai, kura gāja savu unikālu ceļu pretī boksa virsotnēm. Tagad, kad tās ir sasniegtas un Briedis neoficiālajā rangā ir otrais labākais bokseris aiz Usika, par nākotnes cīņām nav jāuztraucas. Tās būs visaugstākajā līmenī un, visticamāk, – par pasaules čempiona jostas atgūšanu.

“Ceru, ka cīņa visiem patika. Pretī bija spēcīgs bokseris, pirmo reizi boksēju pret pretinieku ar tādu pieredzi. Varbūt mani iegāza tas, ka pirms cīņas biju pārāk mierīgs. Arī tagad esmu mierīgs. Cīņa bija līdzīga. Tiesnešiem no malas labāk redzams. Šāds iznākums dos papildus stimulu trenēties tālāk. Šo cīņu vajadzēs atkārtot un ceru, ka tāda arī notiks,” Mairis Briedis tūdaļ pēc cīņas runāja par revanša maču.
Iespējams scenārijs, taču te vairāk atkarīgs no Usika karjeras turpmākajiem plāniem. Ja izdosies uzvarēt supersērijas finālā un iegūt visas četras čempiona jostas, ukrainis esot gatavs izmēģināt spēkus supersmagajā svarā. Tādā gadījumā revanša cīņa pret Briedi ir maz ticama. Ja Usiks paliek pirmajā smagajā svarā? Šobrīd gribas teikt, ka tieši Briedis revanša cīņā varētu būt pirmais kandidāts uz Usika jostu aizstāvēšanas cīņu.

Brieža menedžeris Alberts Hačaturovs vēl pirms cīņas atklāja, ka arī zaudējuma gadījumā Briedis turpmāk būs turpat blakus cīņām par čempionu titulu. Pasaules boksa sērijas čempionam aizstāvēt visas iegūtās jostas nebūs fiziski iespējams. Kāds tituls paliks vakants, kādam tiks meklēti atbilstoši pretinieki. Tādēļ nav jāšaubās, ka rudens pusē Mairis Briedis varēs cīnīties par kādas (visticamāk – WBC versijā) vai vairāku jostu iegūšanu un atgūšanu.

“Jūsu valstij ir lielisks dēls. Aplaudēsim Mairim! Tie man bija smagākie līdz šim aizvadītie raundi,” Aleksandra Usika teiktais nebija tikai pieklājības frāzes. Tas bija augstākās klases bokss. Tajā lieliskajam Mairim Briedim pretī bija vēl lieliskākais olimpiskais čempions Aleksandrs Usiks. Abi ir unikāli sportisti, abu cīņa bija pasaules boksa aprindās gaidīta un līdzjutējiem sagādāja īstu baudu. Briedis vēlreiz apliecināja, ka var būt boksa pašā elitē. Cīņa vēl nebija galā, kad gan pa pasaules boksa arēnām ceļojošie ārzemju kolēģi, gan rīkotāju pārstāvji ar sajūsmu neslēpa – fantastiska un vēl neredzēta atmosfēra tribīnēs, fantastisks bokss ringā. Tāds bokss, kādu savā paspārnē iegūt un tālāk pārdot gribētu jebkurš boksa promouters.

Zaudējums? Tādi gadās daudziem. Arī Rīgā cīņu klātienē vērojušais Vladimirs Kličko savā karjerā piedzīvoja vairākus zaudējums. Šis noteikti ir tas gadījums, kad Briedim tiks dota iespēja atgriezties. Kur un kā – par to konkrētākas pārrunas droši vien sāksies tikai pēc supersērijas fināla maijā sākumā Džedā. Līdz tam laikam Mairim ir iespēja atvilkt elpu, lai vēlāk paņemto atpakaļ jau izcīnīto.

BOXREC ranga tabula:
rsz_zrzut_ekranu_124

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Cīņu redzēju.Neizšķirts.Tiesa.ka Brieža komanda nav profesionāla.Bars naudas gribētāju apkārt.Briedis viens aizgāja prom.Komanda skaiti’ja savu peļņu.

 2. Man jau liekas, ka šoreiz nospēlēja naudas faktors. Izrēķināts cik lielas skatītāju pulks seko katram bokserim – tas attiecīgi arī vinnē pie vienādas cīņas 🙂
  Mairis malacis!

 3. Mairis Briedis viss labākai😊

 4. Tev noteikt ir jāpanāk revanc

 5. Kaušanās nav sports !
  Kaušanās ir primitīva villošanās izrāde publikai ar zema līmeņa prasībām !

 6. 4.maija respubļika LPSR Atbildēt

  Cik tas ir negodīgi – iedot ordeni mentam, kas sit, bet neiedot ordeni mentam, kas dzied – Nikolaijam P. Ir jāatrod arī citi varoņi – ments, kas žmiedz, ments, kas zviedz, un jādod ordeņi arī tiem, citādi izskatās nesmuki.

  • Ja nezini par cilvèku neko, tad nedirs. Vinam tas varbūt pienākas vairāk nekā citiem. Tiešām visai pasaulei jārāda kāds tu esi pamuļķis?

 7. es neredzeju kurs vineja abi divi ir malaci vienada cina

 8. Sūccc viena josta…būs nākošās….mūsu Briedis labākais!!!!

 9. Labdien,rakstā ļoti daudz kļūdu. Lasu un domāju,tā mēs katrs darām savu darbu…

 10. Labdien,rakstā ļoti daudz kļūdu. Lasu un domāju,tā mēs katrs darām savu darbu…

 11. Ļoti daudz kļūdas rakstā. Lasu un domāju,kā mēs katrs darām savu darbu…

Draugiem Facebook Twitter Google+