×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
20. decembris, 2016
Drukāt

Juris Lorencs: Vakars pie televizora (5)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Asu trilleru un bojeviku cienītājiem vairs nav nepieciešams abonēt daudzus filmu kanālus, pilnīgi pietiek ar ziņām. Par to uzskatāmi varēja pārliecināties aizvadītās pirmdienas vakarā.
Sākās viss ar “sīkumu”- kādā Ženēvas mošejā notikusi apšaude, trīs cilvēki ievainoti. Neilgi pēc tam netālu no mošejas atrasts cilvēka līķis. Šveices policija veicot izmeklēšanu. Nu ko, tādas lietas notiek.

Bet tad zibens no skaidrām debesīm – Ankārā televīzijas kameru priekšā jauns puisis, bijušais policists ar skaistu vārdu Altintašs (kas burtiskā tulkojumā no turku valodas nozīmē “zelta akmens”) aukstasinīgi nošauj Krievijas sūtni Turcijā Andreju Karlovu. Šie kadri- uz grīdas guļošais sūtnis un blakus tam elegantā uzvalkā tērpies jauneklis ar pistoli rokā, kurš izkiedz kaut kādus aicinājumus, jau kļuvuši par ikoniskiem.

Šis ir trešais gadījums vēsturē, kad kāda sūtņa nāve tieši vai netieši skārusi Krieviju. Vispirms tālajā 1829. gadā Persijā tika nogalināts Krievijas impērijas sūtnis šajā valstī, rakstnieks Aleksandrs Gribojedovs. Tabrīzas pilsētā, kur tolaik atradās ārvalstu vēstniecības, Krievijas misijā ielauzās satrakots pūlis un noslaktēja 37 vēstniecības darbiniekus, sūtni ieskaitot. Lai nogludinātu konfliktu, Persijas šahs aizsūtīja uz Pēterburgu savu mīļāko mazdēlu, princi- troņmantnieku, kurš pasniedza Krievijas imperatoram Nikolajam I dimantu vārdā “Šahs”. Šis dimants, kurš joprojām ir viens no lielākajiem pasaulē, patlaban glabājas Krievijas Dimantu fondā Maskavas Kremlī. Interesanti, kādu dāvanu tagad Erdogans pasniegs Putinam?

1918. gada 6. jūlijā kreiso eseru teroristi nošāva Vācijas sūtni Krievijā Vilhelmu fon Mirbahu. Mērķis- izprovocēt jaunu karu Vācijas un Padomju Krievijas starpā. Kādas paralēles! Paši krievi uzskata, ka atentāts pret Karlovu esot mēģinājums izjaukt miera procesu Sīrijā.
Televīzijā vēl turpināja apspriest Krievijas sūtņa nogalināšanu, kad ekrānos jau parādījās jauna “karstā ziņa”. Berlīnes centrā, blakus metro stacijai “Zooloģiskais dārzs” izvietotajā Ziemassvētku tirdziņā cilvēku pūlī iebraukusi kravas automašīna. Bilance otrdienas rītā- 12 bojā gājušie, 48 ievainotie.

Laikā, kad es rakstu šīs rindas, vēl nav zināmi ne uzbrucēju vārdi (pēc dažiem avotiem- poļi, pēc citiem- pakistāņi), ne notikušā motīvi. Skaidrs vien tas, ka mašīna bijusi no Polijas. Berlīnes policija turpina diskutēt, vai notikušais esot terora akts vai tikai “mērķtiecīga rīcība”. Kāda gan tam vairs nozīme?

Tikmēr internetā uzdūros sekojošai ziņai: “Vācijas galvaspilsētā Berlīnē esošos Latvijas valstspiederīgos aicina sekot līdzi policijas norādēm un palikt mājās, informē Latvijas vēstniecībā Vācijā.”

Ko tas nozīmē – “palikt mājās”? Līdzīgus paziņojumus līdz šim biju dzirdējis vien filmās par karu. Jautājums- kur un kādā pasaulē mēs dzīvojam?

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Pirms pirmā un otrā pasaules kara Vācijā bija liela dzimstība un tāpēc bija vajadzība paplašināt dzīves telpu austrumu virzienā. Paplašināšanās trakā fīrera vadībā cieta krahu un Vācieši saņēma tādu ,,pērienu,, ka nav attapušies un laikam nekad vairs neattapsies.Vācieši praktiski vairs nevairojās ,bet dzīves līmeni zaudēt negrib.Tagad dzīves telpu paplašina musulmaņi rietumu virzienā un viņiem tas labi izdodas.Merkele ar musulmaņu rokām grib noturēt pienācīgā līmeni vāciešu labklājību ,bet musulmaņiem galvā tikai Alahs un džihāds.

 2. Maita ir tā merkele-perdele ar savu imigrācijas politiku. Žēl ka pati merkele-perdele nebija tajā tirdziņā.

 3. Jautājums- kur un kādā pasaulē mēs dzīvojam?
  ==================================================================
  Vajag vismaz Latvijas vēstures grāmatu pamatskolniekiem palasīt – painteresēties, kādos apstākļos samazinājās Latvijas iedzīvotāju skaits, strauji kritās intelektuālais līmenis utt.utml. Skat’, pat Otto Ottovičs pēc konsultācijas apjēdzis, kāpēc “latvieši ir visur” (evakuācijas iemesls):
  ” Pirms kāda laika, runājot ar kādu pieredzējušu politikas speciālistu, jautāju – kas īsti notiek Latvijā?(..)
  Politikas speciālists mirkli paklusējis īsi atbildēja – mums ir jāapzinās, ka notiek karš, īsts un nežēlīgs karš pret Latviju.” Otto Ozols: Hibrīdkarš ir karš. Bumbas virs Latvijas (Delfi.lv)

 4. “Interesanti, kādu dāvanu tagad Erdogans pasniegs Putinam?”
  =================================================================
  Turcijas izstāšanās no NATO – saprātīgākais ceļš, lai izvairītos no kārtējā kariņa (pēriena).

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+