Laukos
Tehnika

Kā izskatās “Lamborghini”, “Porsche” un ” Mercedes” traktori…0


‘Porsche’ traktors
‘Porsche’ traktors
‘Porsche’ traktors

Daudzas automobiļu kompānijas dažādos savas pastāvēšanas posmos ir ražojušas un dažas joprojām ražo arī traktorus. Ir arī traktoru ražotāji, kas tirgū piedāvā tāda paša zīmola automobiļus. Vairāku rakstu sērijā aplūkosim populārākos no tiem.

Lamborghini

Kompāniju Lamborghini 1948. gadā dibinājis Ferručo Lamburdžini. Sākumā firma pārveidoja veco militāro tehnikupar traktoriem, bet 1951. gadā tika radīta pirmā pilnībā pastāvīgā lauksaimniecības mašīna L33. 20. gadsimta sešdesmito gadu sākumā Ferručo pievērsās sporta automašīnām, traktoru ražošana tika pārdota investīciju sabiedrībai GEPI, bet pēc tam – kompānijai S.A.M.E. Lamborghini traktori joprojām tiek ražoti un ir populāri Eiropas tirgū.

Porsche

Ferdinanda Poršē inženiera talanti sniedzās tālāk par automobiļu ražošanu. Vēl pirms Otrā pasaules kara slavenais konstruktors gribēja radīt īstenu tautas traktoru – vienkāršu un visiem pieejamu. 1934. gadā tika uzbūvēti daži prototipi ar gaisa dzesēšanas dīzeļiem, taču karš lika projektu iesaldēt. Pēc kara vairākas kompānijas izpirka Poršē radītā dīzeļdzinēja licenci, bet kompānija Mannesmann AG iegādājās tiesības ražot Porsche traktorus. Laika posmā no 1956. līdz 1963. gadam tika izgatavoti vairāk nekā 125 000 Porsche zīmola traktoru.

Mercedes–Benz

Arī Mercedes nav atstājusi bez uzmanības lauksaimniecības tehniku. Labi zināms traktors Mercedes–Benz MB Trac 1300. Jāpiebilst, ka joprojām var iegādāties septiņdesmito gadu beigās ražotus šā zīmola traktorus par apmēram 15 000 eiro. Jaunāki modeļi ir lētāki…

Sagatavots pēc āzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv