×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
6. septembris, 2016
Drukāt

Kā tēvi iesaistās bērnu audzināšanā, noskaidrots aptaujā

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Gaidot Tēva dienu, ko Latvijā oficiāli atzīmē septembra otrajā svētdienā, vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” ir veikusi aptauju par to, kā tēvi Latvijā jūtas savā tēva lomā un kā viņi iesaistās bērna audzināšanā.

“Esam novērojuši, ka pēdējos gados, kopš intensīvi aktualizējam tematu par tēva nozīmi ģimenē un bērna dzīvē un popularizējam Tēva dienu, tēti Latvijā jūtas novērtētāki, sajūt, ka sabiedrība kopumā novērtē viņu ieguldījumu bērna dzīvē. Attiecīgi aug viņu kā tēvu pašapziņa un vēlme arvien vairāk iesaistīties ģimenes un atvašu dzīvē. Un to parāda arī aptauja,” stāsta Latvijas vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Aptaujā noskaidrots, kā tēvi Latvijā paši sevi vērtē kā tēvus; kādā veidā un cik ļoti vīrieši Latvijā iesaistās bērna aprūpē un audzināšanā; kā šodienas tēvi ietekmē to, kādi būs viņu bērni kā mammas un tēvi nākotnē; sievietes loma vīrieša kā tēva pašapziņas stiprināšanā;
ko vīrieša kā tēva pašapziņas stiprināšana dod vīrietim šodien un viņa un bērna
attiecībām nākotnē.

Aptaujas “Kā jūtas tēvi Latvijā” datu prezentēšana notiks 8.septembrī.

Tēva dienas festivāls šogad notiks 10. septembrī. Tēva dienas gājiens sāksies plkst. 12 Rīgā pie Brīvības pieminekļa, norisināsies pa Brīvības bulvāri un Elizabetes ielu, noslēdzoties Vērmanes dārzā pie lielās skatuves, kur uzreiz pēc gājiena sāksies svētku koncerts.
Tēva dienas festivāls Vērmanes dārzā notiks visas dienas garumā līdz plkst. 17.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+