Foto – LETA

Kā vairot vecāku atbildību par savu bērnu drošību? 0

Pagājusī nedēļas nogale atnesa traģiskas ziņas par vairākiem noslīkušiem bērniem. Speciālistiem jautāju, kā vairot vecāku un līdzcilvēku atbildību par bērnu drošību.


Reklāma
Reklāma

 

Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Lasīt citas ziņas

Pēteris Kļava, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas reanimācijas ārsts: 
”Tas, kas notiek ar bērniem, rāda situāciju valstī kopumā – pie mums cilvēka un arī bērna dzīvībai nav vērtības. Vienīgais veids, kā to mainīt, ir izglītot sabiedrību. Lielākais uzsvars liekams uz sociāli nelabvēlīgākās cilvēku daļas izglītošanu, jo viena no būtiskākajām problēmām ir tieši sabiedrības noslāņošanās un savstarpējā sociālā spriedze. Šai izglītošanai jābūt nevis kampaņveidīgai viena gada programmai, bet ilgtermiņa stratēģijai un plānam. Vienlaikus jāievieš stingra sodu sistēma vecākiem, kuri savus bērnus nepieskata. Likumā jau ir ierakstīts, ka bērnus nedrīkst atstāt nepieskatītus, taču tikai tad, kad šis nosacījums paredzēs reālu atbildību, nevis tikai formāli pildīs Eiropas Savienības prasību, tam būs jēga.”

 

Dzintars Mozgis, Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors: 
”Zīdaiņi parasti iet bojā vai gūst traumas, jo vecāki nav pamanījuši, kā līdz ar bērniņa attīstību aug arī viņa kustību amplitūda un līdz ar to iespējas gūt traumas. Tāpēc visu laiku jāseko līdzi, ko bērns var un ko nevar aizsniegt un kur nokļūt. Izplatītākās vecāku kļūdas šādos gadījumos ir, piemēram, bērna tuvumā atstātas elektriskās tējkannas ar verdošu ūdeni. Savukārt pusaudžiem visbīstamākā ir braukšana ar velosipēdu vai skrituļslidām bez ķiveres un peldēšanās. Turklāt bīstamākās izrādījušās tieši nelielās piemājas ūdenstilpes – dīķi un baseini. Visos šajos gadījumos nelaimes novēršamas, vienkārši neizlaižot bērnus no redzesloka. Vecākiem jāsaprot, ka nevienu bērnu vismaz līdz skolas vecumam nedrīkst atstāt nepieskatītu pat uz sekundi.”

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Inguna Ebela, bērnu tiesību aizsardzības organizācijas “Glābiet bērnus” vadītāja: 
”Salīdzinoši ar iepriekšējiem gadiem, kad Latvijā bērni guva traumas pat piecas līdz deviņas reizes biežāk nekā vidēji ES, tagad situācija ir uzlabojusies. Mazāk bērnu cieš satiksmes negadījumos, jo biežāk lieto nepieciešamos aizsarglīdzekļus. Taču joprojām daudz bērnu gūst traumas un iet bojā ugunsgrēkos vai noslīkstot. Tas nozīmē, ka viņi joprojām ir par maz pieskatīti. Vecākiem bērni līdz divu gadu vecumam ne tikai visu laiku jāpatur redzeslokā, bet arī jābūt pilnīgi drošiem, ka visi medikamenti, bīstamās ķīmiskās vielas un elektropreces glabājas bērniem nepieejamās vietās. Vecāku bērnu aizbildņiem ir visu laiku jāskaidro bērniem, ka ir jāievēro visi satiksmes noteikumi, viņi nedrīkst vieni iet peldēties un tamlīdzīgi. Iedarbīgākais veids, kā atgādināt to sabiedrībai, būtu regulāras valsts apmaksātas reklāmas kampaņas televīzijā.”

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.