Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Pirmdiena, 29. maijs, 2017
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Kādi cilvēki darāmo parasti atliek uz vēlāku laiku

Foto: fotolia.comFoto: fotolia.com

Kalgari universitātes Cilvēku resursu un organizatoriskās dinamikas katedras docents Pīrss Stīls šai tēmai veltījis atsevišķu grāmatu, un tajā piedāvā paša izstrādātu vienādojumu, kas izskaidrojot to, kāpēc lielākā daļa cilvēku savus darbus mēdz atlikt uz vēlāku laiku, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Formula ir šāda: U = EV/ID.
U šeit ir vēlme paveikt darbu; E – sekmīga iznākuma sagaidīšanas pakāpe; V – rezultāta vērtība; I – darba paveikšanas steidzamības pakāpe; D – individuālais jūtīgums un aiztures.

Tādējādi Stīls faktiski apgāž apgalvojumu par to, ka nesteidzīgi cilvēki ir vai nu pedanti, vai sliņķi. Viņš uzskata, ka nesteidzīgi cilvēki, kuri, starp citu, ir vismaz piektā daļa no visiem planētas iedzīvotājiem, vienkārši ir izklaidīgāki par citiem, un sava impulsivitātes trūkuma dēļ viņi bieži vien vienkārši aizmirst par svarīgām lietām vai arī viņu uzmanību pārlieku novērš citas nodarbes. Taču, kā uzskata Stīls, viņi nav līdzīgi slinkiem cilvēkiem un nemēģina vispār atbrīvoties no saviem darbiem, vienkārši allaž vispirms ķeras pie tā darba, kura rezultāts būs tūlīt pat acīmredzams.

Pievienot komentāru

Vasaras mode 2017. Desmit tendences, kuras vērts izmēģināt (1)Ārpus komforta zonas Jauna vasara, jauna mode!
Pacel kempingu nākamajā līmenī! Ģimenes ārsts un medmāsiņa uzceļ dizaina telti par 1,6 miljoniemPāris uzbūvēja apjomīgu 1,6 miljonus dolāru vērtu TELTS māju Kvīnslendas lietusmežā – un tagad guļ, skatoties uz zvaigznēm.
No iesācēja par lietpratēju: 5 padomi jaunajiem kaligrāfiemJa vēl nesen uz kaligrāfijas rakstiem lūkojāmies vēstures grāmatās un uzskatījām to par ko senatnīgu, tad jau tagad šī rakstības māksla ieguvusi teju vai modes lietas statusu.
Draugiem Facebook Twitter Google+