×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. septembris, 2015
Drukāt

Kaktiņš: valdības balsojums par bēgļiem ir pretrunā ar sabiedrības vairākuma viedokli (8)

LETALETA

Valdības balsojums par papildu 526 bēgļu uzņemšanu ir pretrunā ar Latvijas sabiedrības viedokli, aģentūrai BNS sacīja pētījumu kompānijas SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

Viņš norādīja, ka, atbilstoši socioloģisko pētījumu datiem, vairums Latvijas sabiedrības neatbalsta bēgļu uzņemšanu.

“Politiķi ir vēlētāju deleģēti cilvēki. Tādējādi, pieņemot lēmumu, kas ir pretrunā ar sabiedrības vairākuma viedokli, valdībai ir akūta nepieciešamība rūpīgi, detalizēti izskaidrot cilvēkiem, kas īsti notiks, un kāpēc bija nepieciešams spert tieši šādu solu – acīm redzami līdz šim tas nav izdarīts. Sniegts sādu skaidrojumu ir valdības pienākums,” sacīja Kaktiņš.

Jau ziņots, ka valdība ceturtdien ārkārtas sēdē atbalstījusi Latvijas pozīciju par Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera plānu migrācijas krīzes risināšanai Eiropā, kas cita starpā paredz kopumā 776 bēgļu uzņemšanu Latvijā, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Par Latvijas pozīciju balsojuši visi “Vienotības” ministri, bet no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ministriem pret bijis tikai veselības ministrs Guntis Belēvičs. Nacionālās apvienības ministri nav atbalstījuši Latvijas pozīciju.

Latvija joprojām neatbalsta obligātu bēgļu sadales kvotu ieviešanu, bet iestājas par brīvprātības principu patvēruma meklētāju uzņemšanā. Tāpat pozīcijā iekļauts punkts, ka Latvija kā prioritāti izvirza ģimeņu ar bērniem uzņemšanu. Vienlaikus Latvija vēlas, lai tiktu ieviests mehānisms, kas paredz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iespēju uzņemt papildu bēgļu izvērtēšanu gadījumā, ja nākotnē tiks piedāvāta plašāka migrantu pārvietošana.

Valdība līdz šim bija pieņēmusi lēmumu par 250 patvēruma meklētāju pārvietošanu uz Latviju, tomēr par papildu 526 uzņemšanu nebija vienojusies. Līdz ar to pirmdienas ES tieslietu un iekšlietu ministru sanāksmē Latvija bija vienīgā ES dalībvalsts, kurai nebija pozīcijas migrācijas jautājumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. lielums (© biedrs Berjozkina – Kājiņa kungs – red. piez.) valdības balsojumu ir pretrunā ar sabiedrības vairākuma viedokli!

  2. Redziet nu, TAUTA, par maz laizat .. šai ,, valdībai,,.Klanieties, paciešiet, pieciešiet, kaps jums atdos mieru un laimi.Mūs ignorē, mūs neieredz un ar mums nerēķinās nevienā valstiskā jautājumā. Kas mēs esam, nekas šai .. bandai. Varbūt laiks sākt dzīvot pēc saviem, TAUTAS LIKUMIEM UN VĒLMĒM? vai tomēr pakļauties šo .. iegribām?
    P.S. Zinu, ka šis mans viedoklis paliks tikai tukš murgojums. Tautai ir LABI!!!

  3. Es nekādi nebrīnos un neiespringstu par mūsu ,,valdību,,. Tai kopš esam atguvuši ,,neatkarību un brīvību,, nav tautas viedoklis interesējis un bijis primārais. Šie parazīti mūs nīst un iznīcina visos iespējamos veidos, izsmalcināti. Diez vai Briseles komisāri zina Latvijas iedzīvotāju patieso stāvokli un dzīves līmeni. Dombrjobskis visu noteikti ir pasniedzis krāšņās, pozitīvās nokrāsās, dzīvojam augsti attīstītā komunismā un tauta ir ļoti laimīga. Doma ir jau sen, ir nogādāt ar lielu iedzīvotāju parakstu sarakstu Briselei par patieso dzīvesainu Latvijā. Ir jāsavāc paraksti un ir jāatrod veids kā to nogādāt adresātam, darbs būs grūts un ilgstoš jo caur Latvijas vēstniecību vai kā citādi tas nav iespējams, vēstījums vienkārši nesasniegs mērķi.

  4. Latvijas valdībai diemžēl nav aktuāls sabiedrības vairākuma viedoklis! Tā regulāri uzspļāvusi sabiedrībai un tās viedoklim!? GALVENAIS, KA TIKAI VAR IELĪST PĒC IESPĒJAS TĀLĀK JUNKERSA PĒCPUSĒ UN AR ATVĒRTĀM MUTĒM GAIDĪT VIŅA UZSLAVU, NODODOT SAVU SABIEDRĪBU UN TĀS VAIRĀKUMA VIEDOKLI!!! VALDĪBA IR KLAJI NAIDNIECISKA MŪSU SABIEDRĪBAI! ŠĪ JAU NAV PIRMĀ REIZE, KAD TIEKAM NODOTI ĻOTI NEKRIETNĀ VEIDĀ NEKO NE SKADROJOT, NE SAKOT KĀ VIENĪGI MELOJOT, piem. STRAUJUMA: 250 bēgļu un nevienu vairāk… VAI TIE NAV NEĶĪTRI MELI???????? PALDIES NA UN GUNTIM BELĒVIČAM!!! KANGARU BARS!!!

  5. Šodien Latvijas melnā diena. Kangari ir atvēruši Latvijas islamizācijas slūžas. Savā varas orģijā tie ar sabiedrības viedokli nerēķinās un lepojas ar to, ka var sabiedrības domas ignorēt.

    • Ar runāšanu vien nekas nebūs. Vēlēšanās ir beidzamais laiks izrādīt tautas gribu – melno dienu šiem liekēžiem un nestabilitātes, un melu nesējiem Latvijā. Gremdē Latviju un vēl nekaunas šai jūklī sev pacelt algas. Bērnudārziem nepietiek, skolotājiem, dakteriem, pensionāriem – figa. Tāds ir sausais atlikums. KAUNS!

  6. Domāju, ka šai valdībai ir laiks krist un vietā lai nāk nacionāļi….savādāk Latviju laikam nav iespējams nosargāt 🙁

Draugiem Facebook Twitter Google+