×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. novembris, 2014
Drukāt

Kam šodien aizdegsim svecītes

Zale_20

11. novembra – Lāč­plēša dienas – neatņemama sastāvdaļa ir plīvojošas sveču liesmiņas pie kritušo kapu plāksnēm Brāļu kapos. Svecītes būs aizdegtas arī pie visām Brāļu kapos apbedīto sarkan­armiešu, partizānu un sarkanarmijas politdarbinieku kapu plāksnēm.

Tostarp arī pie Jāņa Ciņa, uz kura kapu plāksnes lakonisks uzraksts – apakšpulkvedis. Uzraksts, ka Cinis bijis arī LPSR iekšlietu tautas komisāra Simona Šustina pirmais vietnieks un ka Ciņa paraksts ir uz 2479 izsūtīto latviešu lietām, būtu par garu, arī zvaigzne uz kapu plāksnes nomainīta ar krustu. Vai svešās varas pārstāvju integrācija daudz ciestu, ja neatkarības cīņu piemiņas vakarā pie sarkan­armiešu kapu plāksnēm nemirdzētu sveču liesmiņas? Varbūt esam nobažījušies, ka nesaņemam niknus uzbrēcienus no Eiropas par cilvēktiesību neievērošanu? Mums jau tur ir visādi deputāti.

P. S. Ļoti lūdzu jūs: runājiet pareizi – Brāļu kapi. Nav nekādi Rīgas brāļu kapi. Jūs taču, cerams, neteiksiet – Rīgas Brīvības piemineklis vai Rīgas Vecrīga Latvijā, ja kaut kur pasaulē ir vēl kāda Rīga? Un lai jūs nemulsina ievazājums – Rīgas brāļu kapi. Uz Brāļu kapu autora kapu plāksnes skaidrāk par skaidru rakstīts – Brāļu kapu autors Kārlis Zāle (sk. attēlā).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+