×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Kanāda uzņemsies vadošo lomu NATO bataljona kaujas grupas veidošanā Latvijā (20)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Kanāda pieņēmusi lēmumu uzņemties vadošo lomu NATO bataljona kaujas grupas vadīšanā Latvijā, apstiprināja ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (“Vienotība”) preses sekretārs Mārtiņš Drēģeris.

Plašākas detaļas šobrīd vēl netiek atklātas.

Kanādas lēmums nosūtīt savus spēkus uz Latviju stiprinās transatlantisko saiti, uzsver Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc Kanādas premjerministra Džastina Trudo oficiālā paziņojuma par Kanādas lēmumu kļūt par ietvarnāciju daudznacionālajam NATO spēku bataljonam Latvijā.

Šis lēmums apliecina vienotu sabiedroto izpratni par alianses Austrumu flanga reģiona drošības vajadzībām, atzīst Vējonis. Varšavas samitā plānots apstiprināt, ka trīs Baltijas valstīs un Polijā tiks izvietoti četri NATO spēku daudznacionāli bataljoni.

“Lielāka sabiedroto klātbūtne reģionā stiprinās NATO aizsardzības spējas un nodrošinās atturēšanas efektu pret potenciāliem nākotnes apdraudējumiem,” uzsver Valsts prezidents.

Ļoti nozīmīgi ir arī tas, ka šajā samitā tiek lemts par aizsardzību pret jebkāda veida draudiem, tai skaitā hibrīdkara draudiem, kas ir pēdējo gadu būtiska aktualitāte, kā arī par NATO lomu un tālāku rīcību cīņā pret terorismu, nelegālās migrācijas kontrolē, ciešāku NATO un Eiropas Savienības sadarbību, NATO misiju Afganistānā, atbalstu Ukrainai un Gruzijai, kā arī citiem jautājumiem, uzskata Vējonis.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pastāstīja, ka priekšā gaidāms nopietns darbs gan militāro ekspertu līmenī, gan arī, lai nodrošinātu uzņemošās valsts atbalsta funkciju.

“Mēs esam ļoti pateicīgi Kanādai, ka tā uzņēmās vadošās valsts lomu. Uzskatām, ka tas ir ļoti nopietns lēmums gan transatlantisko saišu stiprināšanā, gan arī mūsu reģionu drošības stiprināšanā. Daudzas detaļas pēc samita tiks precizētas,” uzsvēra ārlietu ministrs.

Rinkēvičs arī pauda, ka šobrīd nevajadzētu nodarboties ar spekulācijām, cik daudz karavīru bataljonā būs. “Laika gaitā tiks saņemta precīza informācija, kad tiks viss nokārtots saistībā ar operacionāliem, loģistikas un citiem jautājumiem,” teica ministrs. Tāpat pagaidām vēl netiek atklāta informācija par to, kuras valstis rotācijas kārtībā piedalīsies šajā bataljonā. Rinkēvičs pauda, ka tiek gaidīti paši šo valstu paziņojumi.

11. jūlijā Kanādas ārlietu ministrs Stefans Dions darba vizītē apmeklēs Latviju, informēja Latvijas Ārlietu ministrijā.

Jau vēstīts, ka Varšavā piektdien sācies NATO samits, kura laikā paredzēts pieņemt lēmumus par daudznacionālu bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā, lai tādējādi atturētu Krieviju no iespējamas agresijas.

Jaunais NATO atturēšanas un drošības garantēšanas koncepts paredz to, ka bataljona vadošā valsts reģionā atradīsies pastāvīgi. Savukārt karavīri – gan bataljona vadošās valsts, gan arī to valstu, kas vēlēsies vienībā piedalīties, uzturēsies uz rotācijas principa. Arī rotācijas termiņi pagaidām netiek atklāti, tomēr sagaidāms, ka valstis varēs pašas noteikt savu rotācijas periodu.

Samitā piedalās Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, ārlietu ministrs Rinkēvičs, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, kā arī citi mūsu valsts delegācijas pārstāvji.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Visi Latvijas patrioti apsveic mūsu NATO sabiedrotā, Kanādas, iesaistīšanos Baltijas valstu aizsardzībā.

  • Продолжаете воровать чужие ники?! Сударь, вы вор! Интересно, а вор может быть патриотом?

 2. ja Rinkevičs apsveic,tas nenozīmē ka Latvija apsveic.Latvijā ir loti daudz cilvēku kuri apjēdz situācijas nopietnību.Ne jau mierīgi mēs varēsim gulēt, bet gan jābaidās no jebkādas mazākās provokācijas kura varētu Latviju vispār noslaucīt no zemes virsas.To takš kungi, jādomā,saprot?

 3. Нет дорогуша, ты сам больше похож ребёнка из детского сада. Заучил несколько фраз и бубнишь их по поводу и без. А самого то ни логики, ни аргументов, ни признаков ума, увы..

 4. Нет дорогуша, ты сам больше похож ребёнка из детского сада. Заучил несколько фраз и бубнишь их по поводу и без. А самого то ни логики, ни аргументов, ни признаков ума, увы.

 5. Нет дорогуша, ты сам больше похож ребёнка из детского сада. Заучил несколько фраз и бубнишь их по поводу и без. А у самого то ни логики, ни аргументов, ни признаков ума, увы.

 6. Lai nu tie troļļi ko nevaukšķētu, bet vadīšana, teiksim, no Ugunszemes laikam būtu tālākais iespējamais punkts uz zemeslodes ??
  Gaidam superlēmumu !

 7. Лучше бы они прислали к нам свою конную полицию. У них хотя форма красивая. Было бы прикольно.

 8. Latvija,redziet, apsveic Kanadas lemumu uznemties NATO speku pastiprinatas klatbutnes vadibu Latvija. Nu, paldies Jums milie kungi par patiesam rupem aizsargajot musu Latvijas iedzivotajus no asinaina Kremla uzbrukumiem.Tagad varam gulet naktis mierigi, jo mus tacu aizsargas varenie kanadiesi no aizjuras zemem. patiesam Jus musu iedzivotajus est labi nomierinajusi. Jums ta mierinasana ir kaut kada tomer divaina, un prieks manas mulka galvas tomer nesaprotama.Es skatos, ka Jus spetu nomierinat pat mironi zarka. Paldies Jums damas un kungi, ka ieraujat musu Latviju atklata konfrontacija ar Krivijas Federaciju-drizi visi dosimies beglu gaitas uz Afriku, tur sakot, ka Ebolas virusa vairs nav.

 9. daudz zābaku pa manu zemi bradā Atbildēt

  “Maitas putni KARU ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Līķus plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”

  (O.M.)

 10. kad bus uzsaukums:VISIEM UZ FRONTI!

  • В городах будут ходить специальные патрули, будут отлавливать разных швейков и отправлять на фронт в вагонах.

Draugiem Facebook Twitter Google+