×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. septembris, 2015
Drukāt

Kāpēc Latgalei vajag divas augstskolas? Saruna ar Rēzeknes Augstskolas rektoru (3)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Rēzeknes Augstskolas rektors Edmunds Teirumnieks atbildēja uz dažiem Rēzeknes Augstskolas un augstākajā izglītībā aktuālajiem jautājumiem.

– Jūsu vadītās augstskolas mājas lapas nosaukums www.ru.lv liek domāt, ka RA kādreiz gribētu būt universitāte.

E. Teirumnieks: – Deviņdesmitajos gados bija tāda ideja, jo gan Liepājas, gan Daugavpils pedagoģiskās augstskolas pamazām pārvērtās par universitātēm. Arī toreizējai RA vadībai gribējās universitātes statusu. Šobrīd jautājums par universitāti nav aktuāls, taču esam ceļā uz akadēmijas nosaukumu. Pieņemti jau attiecīgi grozījumi augstskolas satversmē, kas gan vēl jāapstiprina Saeimā.

Nosaukuma maiņa mums būtu svarīga ārvalstu sadarbības partneru dēļ. Piemēram, vācieši uz augstākās izglītības sistēmu raugās hierarhiski: ir koledžas, tad seko augstskolas, tad akadēmijas un tad nāk universitātes. Akadēmijas tātad viņu ieskatā ir pakāpi augstāk nekā augstskolas.

– Vai divas augstskolas Latgalei nav par daudz? Vai nepietiktu ar vienu? Tiktu koncentrēti resursi.

– Latvijā jau tā ļoti daudz jauniešu aizplūst prom no reģioniem. Jo šaurākas izglītības iespējas te būs, jo vairāk viņi aizplūdīs. Galva attīstīsies, bet pārējais ne?

Rēzekne vēsturiski ir rūpniecības pilsēta, tāpēc arī mūsu studiju programmas ir atbilstošas. Uzņēmumi un inovācijas būs tur, kur būs izglītoti darbinieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Saimniecisks vecis ir tas Teirumnieks. Nav kā Daugavpils Universitātes rektors, kas galvenajai finansistei rēzeknietei ir zem tupeles, un izlaidis no rokām vadības grožus.

  2. Manuprāt, tā bija kļūda Rīgas politechinisko institūtu pārdēvēt par “Rīgas politehnisko augstskolu”. Tas neko necdeva. Tradīcijām un kontinuitātei ir sava vezrtība.

  3. Jā, sauciet gan savu skolu par Rezekne College, nevis par Rezekne High.
    Neviens lāga nesaprot, ko tas Rezekne HIGHER… nozīmē.
    Ja ir HIGH, tad laikam iemetuši ko stiprāku.

Draugiem Facebook Twitter Google+