Sports
Hokejs

Karsums pēc operācijas: Novēliet, lai man dzīst kā sunim 2

foto: LETA

Latvijas hokejistam Mārtiņam Karsumam piektdien veikta ceļgala operācija, bet viņš cer, ka paspēs atgūties līdz pasaules čempionātam.

“Piektdien Rīgā man veica labā ceļgala operāciju. Tā ir vecā trauma, šī celim bija jau astotā operācija. Dakteris Valdis Andersons pēc tam atzina, ka neesot bijis tik traki, kā licies pēc magnētiskās rezonanses izmeklējuma. Pirms gada esot bijusi sliktāka situācija. Šoreiz tikai iztīrīja,” “LA” otrdien sacīja Karsums.

Cik ilgu laiku aizņems rehabilitācijas process, precīzi nav zināms, taču viņš cer, ka tās būs trīs – četras nedēļas: “Pēc tam, kad man pirmo reizi veica šādu operāciju, es jau pēc trīs nedēļām spēlēju. Tas gan bija pirms, šķiet, desmit gadiem un nevar zināt, kā būs tagad, jo šī tomēr ir jau astotā ķirurģiskā iejaukšanās. Tomēr es ceru, ka pēc četrām nedēļām jau varētu būt spēļu režīmā.” Maskavas “Dinamo” pārstāvošais uzbrucējs celi jutis arī sezonas laikā, īdēt sācis jau decembrī un sezonas beigās sāpes kļuvušas izteiktākas, reizēm arī nācies lietot pretsāpju līdzekļus.

Saistītie raksti

Ceturtdien 31 gadu vecajam Karsumam ņems ārā šuves un tad vēlreiz aprunāšoties ar ārstu – iespējams, pēc tam būs skaidrāka situācija, kad un ko varēs sākt darīt fiziskās formas uzturēšanai. Teorētiski divas nedēļas pēc operācijas esot jāstaigā ar kruķiem. Kad spēlētājam saskaņā ar latviešu teicienu novēlu, lai dzīst kā sunim, viņš pasmejas: jā, laikam jāiedod sunim palaizīt, kas tik nav izmēģināts. Pasaules čempionātā Ķelnē pirmā spēle Latvijas izlasei būs 6. maijā.

Veselības problēmu dēļ Mārtiņš Karsums pasaules čempionātā nav spēlējis kopš 2010. gada. Pēdējās četras sezonas viņš pārstāv Maskavas “Dinamo” un aizvadītā bija sekmīgākā – ar 52 spēlēs iegūtiem 34 punktiem (16+18) latvietis bija komandas rezultatīvākais spēlētājs. Rietumu konferencē maskavieši ieņēma trešo vietu, bet Gagarina kausā iekļuva otrajā kārtā, kur atzina Sanktpēterburgas “SKA” pārākumu.

LA.lv