×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2016
Drukāt

Kaspars Bērziņš: Bija sajūta, ka japāņi īsti nemāk driblēt

fiba.comfiba.com

“Ja nebūtu pārliecinoša uzvara, noteikti nebūtu apmierināti ne jūs, ne mēs paši. Kā vienmēr, tādās spēlēs, kaut kur sanāk atslābināties un dabūt rājienu no trenera. Ceru, ka pret čehiem un kas tur vēl nāks tālāk, tā vairs nebūs. Viss būs kārtībā. Arī šodienas rezultāts ir labs,” pirmo spēli komentēja Latvijas izlases centra spēlētājs Kaspars Bērziņš, kuram mazie japāņi brīžiem spēja sagriezt galvu.
Vai juti, ka pretinieki ir mazāki un droši vien atpalika arī meistarībā?
– Pret tāda stila spēlētājiem bija ļoti grūti savākties. Ātri, kustīgi un dara to ļoti neparasti. Bija sajūta, ka japāņi īsti nemāk driblēt, visu laiku kaut kā jocīgi kustās. Pat nezinu, ar ko to var salīdzināt. Varbūt ar kaut ko no jaunatnes basketbola, ar Amerikas koledžu basketbolu. Arī tur māca visu laiku būt un visu darīt kustībā. Bet viss ir beidzies labi.
– Laikam jau labi, ka šāda salīdzinoši vieglāka spēle bija pirmā?
– Jā, es arī tā domāju. No otras puses, kāda mums profesionāliem sportistiem starpība, kāda diena un pretinieks. Tāpat ir jāiet un jāspēlē ar pilnu atdevi. Notikušajā varam meklēt plusus, varam meklēt mīnusus. Tas drīzāk ir jūsu, žurnālistu, darbs.
Tu kā profesionālis zini, ar ko ir jāspēlē tālāk?
– Ir dzirdēts, ka tā būs Čehija. Bet mani neinteresē, cik pretinieks iemetis, cik sver un kur spēlē. Varat pētīt statistiku un vilkt laukā odziņas, taču tā atkal būs jauna spēle un uzvarēs tie, kas būs labāki tieši tajā vakarā. Paklausīsimies, ko teiks treneri un tā arī darīsim. Tie ir vienīgie padomi, kurus esmu gatavs uzklausīt.

Ainārs Bagatskis, Latvijas izlases galvenais treneris: Pirmā spēlē vienmēr ir svarīgi pirmajiem atrast spēles ritmu, nomierināties. Līdz ko tas izdevās, laukumā jutāmies daudz labāk. Japāņu aizsardzība vārda tiešā nozīmē strādāja. Pie aizsegiem, pie zonas aizsardzības, viens pret vienu – viņi visu laiku bija soda laukumā. Mūsu uzdevums bija atrast savus metienus un tos iemest. Sākumā Dairis Bertāns, pēc tam Jānis Blūms to izdarīja. Prieks par tiem spēlētājiem, kuri pēc pirmajiem ne tik veiksmīgajiem iznācieniem vēlāk izdarīja to, ko prot. Spēlēt labu basketbolu. Rīt būs jauna diena un jauni izaicinājumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+