×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. maijs, 2015
Drukāt

Kemerons mēģinās paātrināt referendumu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Mēneša sākumā konservatīvo partiju aizvedis līdz pārliecinošai uzvarai parlamenta vēlēšanās, britu premjerministrs Deivids Kemerons paziņojis, ka viņš ir apņēmības pilns sākt nopietnas diskusijas ar citiem Eiropas Savienības dalībvalstu līderiem par Londonas un Briseles attiecību pārskatīšanu.

Atsaucoties uz vārdā neminētiem avotiem britu valdībā, laikraksts “The Guardian” norāda, ka Kemerons pat varētu uzstāt uz to, lai referendums par Britānijas turpmāko dalību ES tiktu rīkots jau nākamgad. “Šobrīd noteikti valda noskaņojums, ka šis process ir jāpaātrina. Mēs vienmēr esam teikuši, ka 2017. gads ir pēdējais termiņš referendumam, nevis jau noteikts datums,” sacījusi Kemeronam tuvu stāvoša persona no konservatīvo partijas rindām. Domājams, ka jau nākamnedēļ varētu kļūt oficiāli zināms, vai referendums par izstāšanos vai palikšanu ES sastāvā notiks jau 2016. gadā. Britu mediji norāda, ka konservatīvie labprāt paātrinātu referenduma rīkošanu, lai izbēgtu no iespējamām politiskām kaujām ar Franciju un Vāciju, kur 2017. gadā ir gaidāmas vispārējās vēlēšanas.

“Sarunas nebūs vieglas, tās nebūs arī ātras. Būs domstarpības un dažādi viedokļi. Taču, strādājot kopīgi, ticu, ka mēs varam atrast risinājumu, kas atbildīs britu tautas interesēm un uzlabos ES darbu,” pagājušajā nedēļā Rīgā Austrumu partnerības samitā paziņoja Kemerons, aizsākot diskusijas par ES un Britānijas attiecību reformēšanu. Laikraksts “The Wall Street Journal” norāda, ka šonedēļ britu premjeru sagaida īpaši smagas sarunas Berlīnē un Parīzē. Tur par Londonas vēlmēm saistībā ar attiecību reformēšanu britu valdības vadītājs runās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli un Francijas prezidentu Fransuā Olandu. Kemerons uzsvēra, ka iepriekš Vācijai izdevies panākt ES līgumos sev vēlamus grozījumus, un šobrīd arī Britānija atrodoties līdzīgā situācijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+