×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. aprīlis, 2015
Drukāt

Ķīnā pēc aizdedzināšanās mirst tibetietis

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ķīnā pēc aizdedzināšanās miris tibetietis, vēstīja ārvalstīs bāzētās tibetiešu tiesību aizstāvības grupas un plašsaziņas līdzekļi, informējot par otro tāda veida protestu pret Ķīnas politiku reģionā pēdējo divu nedēļu laikā.

Nejs Kiabs aizdedzinājies trešdien tibetiešu apdzīvotā Sičuaņas provincē Ķīnas dienvidrietumos, vēstīja ASV bāzētā un finansēt radiostacija “Radio Free Asia” (RFA).

Arī Lielbritānijā bāzētā aktīvistu grupa “Free Tibet” vēstīja par 45 gadus vecā bijušā mūka un septiņu bērnu tēva nāvi. Organizācija gan atšķirīgi rakstīja tibetieša vārdu, izmantojot citu rakstības sistēmu. “Free Tibet” norādīja, ka mūks aizdedzinājies ceturtdien.

Vairāk nekā 130 tibetiešu ir aizdedzinājušies protesta akcijās pret Ķīnas varu kopš 2009.gada. Lielākā daļa no viņiem ir miruši.

Daudzi tibetieši apsūdz valdību par reliģisku apspiešanu un viņu kultūras iznīcināšanu, ko gan noliedz Ķīnas valdība, kas uzstāj, ka ir panākusi reģiona attīstību.

RFA vēstīja, ka kāds anonīms vietējais avots teicis, ka Kiabs “protestēja pret Ķīnas politiku Tibetā”. Viņa mirstīgās atliekas aizvedusi policija, liedzot veikt Tibetas tradicionālās bēres.

Pirms aizdedzināšanas Kiabs licis ziedojumus pie altāra ar Tibetas budistu garīgā līdera dalailamas attēlu.

Nobela Miera prēmijas laureāts dalailama dzīvo trimdā Indijā kopš 1959.gada, kad notika neveiksmīga tibetiešu sacelšanas pret Ķīnas valdību. Dalailama tibetiešu protestus ar aizdedzināšanos ir raksturojis kā izmisuma darbības, kuras nav viņa spēkos apturēt.

Ķīna trešdien paziņoja, ka plašāka autonomija tās sastāvā esošajai Tibetai “netiek apspriesta” un apsūdzēja Tibetas budistu garīgo līderi dalailamu “etniskās tīrīšanas” atbalstīšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+