×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Klāt gada karstākā diena

Vērmanes dārzs

Zēns Vērmanes dārzā.

Ceturtdiena Latvijā būs gada karstākā diena – gaisa temperatūra pakāpsies līdz +30..+33 grādiem, valsts dienvidrietumos iespējami pat +34 grādi, un nedaudz mazāks karstums būs vienīgi dažviet piekrastē.

Daudzviet tiks pārspēts arī 8.augusta karstuma rekords, tas nav gaidāms valsts austrumos, kur 2010.gadā šajā datumā gaisa temperatūra sasniedza +33 grādus.

Diena kopumā būs saulaina un valsts lielākajā daļā ar pārsvarā skaidrām debesīm, nokrišņi maz iespējami. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu vējš, piekrastē iegriezīsies jūras brīze.

Arī Rīgā ceturtdiena, visticamāk, kļūs par karstāko dienu šajā gadā, kā arī par karstāko 8.augustu zināmajā vēsturē, – gaisa temperatūra galvaspilsētā pakāpsies līdz +32..+33 grādiem, gaidāms sauss un saulains laiks ar lēnu līdz mērenu dienvidu vēju.

Mediķi atgādina, ka karstā laikā jāizvairās no atrašanās tiešos saules staros, kā arī sakarsušās un nevēdinātās telpās, jādzer daudz ūdens un jāatturas no smagas fiziskas piepūles. Sakarsis cilvēks nedrīkst strauji iet aukstā ūdenī.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem ūdens temperatūra lielākajās upēs un ezeros ir +21..+24 grādi, jūras piekrastē +16..+21 grāds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+