×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. oktobris, 2012
Drukāt

Klintone uzņemas atbildību par Bengāzī traģēdiju

Foto - AFPFoto - AFP

ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone apliecināja, ka uzņemas atbildību par Bengāzī traģēdiju, kur pagājušajā mēnesī ekstrēmistu uzbrukumā Savienoto Valstu konsulātam tika nogalināti četri amerikāņu diplomāti.

Lībijas austrumos pieredzētais asiņainais uzbrukums kļuvis par vienu Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanu kampaņas debašu tematiem. “Es uzņemos atbildību” par to, kas notika 11.septembrī, vizītes gaitā Peru, sniedzot interviju telekanāliem CNN un “Fox”, sacīja valsts sekretāre, piebilstot, ka ASV prezidents Baraks Obama un viceprezidents Džo Baidens nevar būt atbildīgi par specifiskām apsardzes instrukcijām ASV diplomātiskajās misijās. “Es esmu atbildīga par Valsts departamentu – vairāk nekā 60 000 cilvēku visā pasaulē, 275 vietās,” norādīja valsts sekretāre. “Prezidents un viceprezidents pavisam noteikti nevarētu zināt par specifiskiem lēmumiem, kurus pieņem apsardzes jomas profesionāļi.”

Viņa arī centās mazināt nozīmi, kas ir bijusi it kā pieļautajām sākotnējām komunikācijas kļūdām, un norādīja, ka uzbrukumu pirmajās stundās vienmēr ir “sajukums”. “Lēmumus par apsardzi pieņem apsardzes jomas profesionāļi, bet mēs visu izvērtēsim, lai gūtu pārliecību, ka mēs darām to, kas arvien riskantākos apstākļos ir jādara,” sacīja Klintone.

Viņa arī aizstāvēja ASV amatpersonas pret apsūdzībām, ka tās savos publiskajos paziņojumos maina notikušā versijas. “Laika gaitā šī informācija ir mainījusies. Mēs esam uzzinājuši vairāk detaļu, bet tas nav pārsteidzoši,” norādīja valsts sekretāre. “Tas notiek vienmēr, un es gribētu izvairīties no politiskas pieķeršanas vai vainīgo meklēšanas, jo tādējādi tiek nodarīta netaisnība tūkstošiem amerikāņu – ne tikai Valsts departamentā vai palīdzības projektu aģentūrā USAID, bet arī armijas cilvēkiem, kas savu dienestu pilda visā pasaulē.”

Baltajam namam nav bijis zināms, ka ASV konsulātam Bengāzī vajadzīgs vairāk sargu, vēl nesen skaidroja viceprezidents Džo Baidens. Arī Klintone tagad šai versijai pauž apstiprinājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+