×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

KNAB par krāpšanu lūdz apsūdzēt bijušo Stradiņa slimnīcas amatpersonu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanu lūdzis sākt kriminālvajāšanu pret VSIA “Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas” amatpersonu, informē KNAB.

KNAB nemin, pret kuru personu lūgts sākt kriminālvajāšanu, taču atzīst, ka, pēc biroja rīcībā esošās informācijas, šī amatpersona vairs nav darba tiesiskajās attiecībās ar slimnīcu.

Kriminālprocesa materiāli nosūtīti Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai, un tie liecina, ka 2012.gada novembrī atbildīgā slimnīcas amatpersona, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, veikusi tīšas darbības, ar kurām radīts būtisks kaitējums ārstniecības iestādei.

Slimnīcas atbildīgā amatpersona noslēgusi līgumu ar kādu fizisku personu par it kā dokumentu reģistrēšanu un iesniegšanu Patentu valdē. Par šo pakalpojumu slimnīca apņēmās personai izmaksāt 1821,28 eiro.

Taču izmeklēšanā noskaidrots, ka fiziskā persona šos darbus nav veikusi. Dokumentu reģistrēšanu un iesniegšanu Patentu valdē veikusi slimnīcas amatpersonas radiniece. Daļa no minētajiem budžeta līdzekļiem 1505,40 eiro nodota slimnīcas amatpersonai, daļu saņēma fiziskā persona kā samaksu par izpildītajiem darbiem.

Slimnīcas atbildīgā amatpersona, zinot, ka līgums par pakalpojumu sniegšanu neatbilst faktiskajiem apstākļiem un maldinot slimnīcas darbiniekus, panāca attiecīgo maksājumu dokumentu sagatavošanu un naudas pārskaitīšanu.

KNAB izmeklētājs ierosina saukt pie kriminālatbildības slimnīcas amatpersonu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanu, kā arī slimnīcas amatpersonas radinieci par krāpšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanu.

Birojā piebilst, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likuma noteiktajā kārtībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+