×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. novembris, 2014
Drukāt

KNAB soda skolas direktori par vedeklas pieņemšanu darbā (19)

Foto-LETAFoto-LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 70 eiro naudas sodu Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas direktorei saistībā ar vedeklas pieņemšanu darbā, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

KNAB konstatējis, ka sieviete atradās interešu konflikta situācijā, jo veica darbības, kuras ietekmēja vai varēja ietekmēt viņas dēla personiskās un mantiskās intereses. Skolas direktore pagājušā gada vasarā izdeva rīkojumu pieņemt skolā par teorijas skolotāju dēla sievu, nosakot slodzi saskaņā ar tarifikāciju.

Direktore noslēdza darba līgumu ar vedeklu, pieņemot viņu darbā par mūzikas teorijas skolotāju. Papildus minētajā darba līgumā viņa vizējusi ar šī gada februāri vedeklai veikt direktora vietnieka pienākumus, nosakot štata likmes un piemaksas apmēru.

KNAB par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā direktorei piemēroja naudas sodu 70 eiro apmērā.

KNAB jau kādu laiku ir tiesības savā mājaslapā ievietot paziņojumus, kuras amatpersonas pārkāpušas likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” normas.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Ventspils tehnikuma direktore pienemusi darba savu viru

 2. KNAB visu pareizi ir izdarījis. Komentētāji, nevajag tagad salīdzināt nesalīdzināmas lietas. Ja direktore visu darītu likumīgi, nebūtu pat iemesla uzsākt pārbaudi. Viss sākas no mazumiņa. Šodien pieņēma pretlikumīgi vedeklu darbā, rīt vispār ignorēs visu un visus, jo, redz, direktorei ir atļauts parakstīt papīrus kā sirds kāro un tikt cauri sveikā ar nieka 70 EUR naudas sodu. Nedomāju, ka direktore strādā tikai 1 gadu savā amatā, lai nezinātu, kā jāformē papīri. Tīri cilvēcīgi šķiet, ka 70 EUR tas ir mazs sods, salīdzinot ar direktores algu. Ir jāizvērtē direktores kompetence un, iespējams, arī atbilstība amatam. Atlaišana noteikti neatstātu skolu bez vadītāja; noteikti atrastos aizvietotāji. Gribi ieņemt augstus amatus – mācies un rīkojies atbilstoši saviem amata pienākumiem un funkcijām! Skolas līmenī direktore ir primārais cilvēks, kurš reprezentē skolas slavu, un kāda gan šobrīd ir reputācija skolai, kuras vadītāja darbojas pretlikumīgi?!

 3. knābis visīstākais nespējnieku kantoris!!!! to vien dara kā uzliek pāris eiro sodus par amatpersonu deklarācijās kaut ko neuzrādītu, vai liek samaksāt dažus eiro /reizēm tikai brīdinājums/ par to, ka amatpersona nedrīkstēja būt izpildvarā pašai piederošā privātfirmā. izsmiekls!!!! izskatās ka šis bardaks nebeigsies nekad.

 4. Laikam tā jau ir norma. Direktor + sieva direktora vietniece. Tā ir Birzgalē, Jelgavā un vēl šur tur. Pastars – Pastare, Puķītis – Puķīte utt.

 5. Lielāks idiotisms nevar būt. Jebkurā pašvaldībā tādu gadījumu pa pilnam. Kaut vai Birzgales skolā. Direktors Valentīns Pastars ir pieņēmis darbā sev par vietnieci mācību un audzināšanas darbā savu sievu Intu Pastari. Ja nekļūdos, tad tur tas jau gadus desmit vai piecpadsmit. Nemaz nerunāsim par to, ka vietējie deputāti ir salikuši savas pašvaldības amatos radiniekus: meitas, dēlus, sievas un tml. Ja KNAB nav ko darīt, tad klapējam to bodīti ciet un āmen. Vai arī esam principiāli un pārbaudam visas 119 pašvaldības un atlaižam pāris simtus tādu darbinieku. Tas tak pilnīgs murgs!

 6. Paskatīsimies no citas puses. Latvija ir tik skaitliski maza, ka visi ir viens otram radi, draugi, paziņas vai draugu draugi. Cik tādā Baltinavā ir cilvēku ar izglītību, cik speciālistu kādā nozarē? Tāpat kā vispār Latvijā. Nav jau izvēles, jo cilvēku trūkst. Visa Latvija “guļ zem viena deķa”, un jāizvēlas no tā kas ir.

 7. Piepildas paregotais Atbildēt

  Jauna KNAB darba simulacija.. ….. skrienot pec sikumiem ar skalu izbazunesanu kamer citiem pilnigi klusa un mieriga dzivosana.

 8. Cienījamā skolotāja!
  Rakstā nav minēts, vai Jūs atlaida.
  Ja atlaida – Jums ir visas tiesības vērsties tiesā.
  Jums ir tiesības rakstīt iesniegumu Baltinavas novada domes izpilddirektorei (korupcijas likumpantus jums paskaidros jurists) , lai Jūs atjauno darbā mūzikas skolā.Visus rīkojumus par Jums ir tiesīga rakstīt domes izpilddirektore.Un Jūs droši varat strādāt vīramātes vadītajā skolā, neviens Knabs nav tiesīgs Jums to liegt.
  Kamēr mūsu valstī būs aitas, būs cirpēji.
  Esmu šādas lietas jau skatījis.

  • Tur jau ir tas āķis ,ka direktore nejēdza ,ka lēmums par vedeklas pieņemšanu darbā jāparaksta domes amatpersonai. Strādā par direktori un nezina likumus. Vispār ko tur Knabs var zināt ,ko kādā nomalē pieņem darbā ,kāds jau sūdzību uzrakstījis ,tas tikai liecina par savstarpējām intrigām skolā.

 9. Vai tas ir aug stākais lidojums,ko Stre,lčenoks var sasniegt? Un kā ar lielajiem noziegumiem? Vai viņš ir samaksājis Strīķei tūkstošus no savas kabatas? Viņš ir sačakarējis KNAB darbību un prestižu un joprojām nesodīti darbojas,un tur aiziet nodokļu maksātāju naudiņa. kas par to ir atbildīgs??????

 10. Murgs un šausmas kāda te korupcija ,ja slauc vīra saimniecībā govis arī KNAB jāizmeklē , murgs.

 11. Mums baltinavā pilnīgi tas pats, ja Silinietei radiem vajag darba vietu – uzreiz ir! mazajā novadā nu jau darbavietu vairāk nekā novadā iedzīvotāju. Vajadzeja vedeklai darbu Silinietei tūlīt vajag sabiedriskās attiecības un tūrismu, lai tik vedeklu iedabūtu iekšā.

 12. ….Bet Mārupes Domē…Ja vajag draudzenes meitai darba vietu,tad rodas jauna štata vieta-jaunatnes lietu speciāliste.

 13. Nu slikti. Redz Jelgavas mūzikas vidusskolā sieva strādā vīram – direktoram par vietnieku mācību darba jau vairākus gadus. Te KNAB nesaka neko. Tātad drīkst?

 14. Nu, protams! KNAB-am taču jāparāda, ka kaut ko dara… “Mazos” sodām, “lielie” turpina “blefot”. Kur vispār interešu konflikts – vai tad vedekla nevar būt skolotāja??? Vai viņai nebija diploma jeb izglītības? Un kas tas par sodu – 70 EUR. Nu samaksās – un viss apklusīs.

 15. varbūt KNAB var paskatīties domē,kur priekšniece Siliņa paņēma darbā savu vedeklu??? Vai kāds reiz to Siliņu pieliks pie vietas, tos pezpridels, ko Siliņa dora nav vairs izturams!

 16. varenais KNABs sadragājis korupcijas tīklus skolā. nē nu – valdībā jau viss okei pa šito līniju 😀

 17. Alūksnes domei tas nekādas problēmas nesagādā, kā kapusvētkos visi radi kopā!

Draugiem Facebook Twitter Google+