Latvijā
Politika

Ko simbolizē bruņinieki uz finanšu ministres kleitas?30

Foto LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) jaunās ēkas atklāšanas svinīgajā ceremonijā Rīgā, Citadeles ielā klātesošo uzmanību piesaistīja finanšu ministre Dana Reizniece – Ozola, kura bija tērpusies oriģināli rotātā kleitā. Tā bija šūta no auduma, kuru greznoja bruņinieki. Ministre pastāstīja, ka to neesot uzvilkusi nejauši, jo bruņiniekiem tāpat kā KNAB jārūpējas par cilvēku drošību un taisnīgumu, un ministres kleita simboliski to atgādinot. D. Reizniecei – Ozolai kleitas audumu pagājušajā gadā uz dzimšanas dienu uzdāvinājuši kolēģi.

Izrādās, ka bruņiniekiem ir simboliska nozīme arī tajā aspektā, ka tie nāk no Sicīlijas marionešu teātra, kas ir ļoti sens, bet 19. – 20. gadsimta sākumā īpaši populārs māksla veids šajā Itālijas salā un ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Marionetes ir lelles ar kustināmiem locekļiem, ko darbina ar pavedieniem, auklām, atsperēm. Tās var būt izgatavotas no koka, plastmasas, auduma, metāla, māla vai jebkura cita materiāla.

Bruņinieku stāsti, to varoņi, mīlas dēkas un karagājieni, drosme un nodevība, godkāre un sakāve, vara un neprāts ir visvairāk izplatītie stāsti sicīliešu kultūrā, kas tiek atainoti arī marionešu teātra izrādēs. Tie vēstī par vienmēr apdraudēto taisnīguma principu, apvienojot skaistuma un dižciltības ideālu ar bruņinieku laikmeta garu.

Uz finanšu ministres kleitas bija redzams fragments no izrādes, par ko liecina sarkanās kleitas malas gar sāniem, kas nepārprotami imitē skatuves priekškaru.

LA.lv