×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2013
Drukāt

Konceptuāli atbalsta līdzekļu piešķiršanu Līgatnes dabas takām

LETALETA

Valdība šodien konceptuāli atbalstīja līdzekļu piešķiršanu Līgatnes dabas takām.

Līgatnes dabas taku un tajās mītošo dzīvnieku uzturēšanai un infrastruktūras objektu remontam no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tika prasīti 300 193 lati, bet valdība konceptuāli atbalstīja līdzekļu piešķiršanu lāču voljēram un šā gada pavasarī izskalotā ceļa savešanai kārtībā.

Par pārējo pieprasīto finansējumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai kopā ar Finanšu ministriju nedēļas laikā būs jāprecizē tāme.

Šā gada pavasaris ar ieilgušo mitrumu vēl vairāk pasliktinājis Līgatnes dabas takās esošās infrastruktūras stāvokli. Tā maija beigās divās vietās iebruka Līgatnes dabas taku teritorijā esošais autoceļš 5,1 kilometra garumā, kas tika izmantots Līgatnes dabas taku teritorijas un dzīvnieku aprūpes tehniskajām vajadzībām. Ceļu varēja izmantot arī apmeklētāji, jo īpaši cilvēki ratiņkrēslos, kurus pa šo ceļu ar automašīnām varēja aizvest līdz speciāli izbūvētai takai, pa kuru pārvietojoties cilvēki ratiņkrēslos varēja aplūkot aļņus.

Ceļa remontam un ceļa infrastruktūras uzturēšanas nodrošināšanai šajā gadā nepieciešami 25 667 lati.

Līgatnes daba takās mīt trīs lāči – viens sieviešu kārtas Ilzīte un divi vīriešu kārtas lāči. Ilzīte mīt atsevišķā voljērā, kuram nepieciešami nelieli uzlabojumi voljēra drošības nodrošināšanai. Savukārt vīriešu kārtas lāči dzīvo 2012.gadā par ziedojumiem uzbūvētā ziemas mājā. Savāktie līdzekļi nebija pietiekoši pastāvīga un droša iežogojuma izbūvei lāču pastaigu nodrošināšanai. Šogad tika pieprasīts finansējums Meža attīstības fondā lāču voljēra izbūvei, tomēr finansējums tika atteikts.

Maijā Pārtikas un Veterinārais dienests veica pārbaudi Līgatnes dabas takās, lai iepazītos ar dzīvnieku turēšanas un aprūpes apstākļiem. Tika konstatēts, ka ne visiem dzīvniekiem ir nodrošināta atbilstoša turēšana un aprūpe, kā paredz Dzīvnieku aizsardzības likums. Lai nodrošinātu dzīvnieku aizsardzības likumā un Ministru kabineta noteikumos noteiktās prasības par tādu apstākļu nodrošināšanu, kuri apmierina attiecīgās sugas dzīvnieku fizioloģiskās un zoopsiholoģiskās vajadzības, nepieciešams papildus finansējums 146 839 lati lāču voljēra izbūvei divu vīriešu kārtas lāču pastaigām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+