×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. februāris, 2014
Drukāt

Koncertā bērniem sastapsies instrumenti un multfilmu varoņi

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Trešdien, 26. februārī plkst.13.00 kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē notiks Profesionālā pūtēju orķestra (PPO) “Rīga” sarunas par mūziku, kas paredzētas sākumskolas vecuma skolēniem “Astoņi kustoņi”, portālu LA.lv informēja PPO “Rīga” mārketinga speciāliste Ilze Miķelsone.

Koncertā piedalīsies dziedātājs un aktieris Daumants Kalniņš, Profesionālais pūtēju orķestris “Rīga” un diriģents Raitis Ašmanis.

Šoreiz mūzikā sastapsies dažādi dzīvnieki – gan reāli eksistējoši, gan multiplikācijas filmu varoņi. Skanēs Džimija Doda mūzika – popūrijs no slavenajām Volta Disneja multiplikācijas filmām par dzīvniekiem, kā trim sivēntiņiem, slaveno Mikipeli; Henrija Mančīni “Rozā panteras tēma” un Eltona Džona mūzika no multiplikācijas filmas “Karalis Lauva”. Klausoties mūziku no dažādām multiplikācijas filmām, klausītājiem būs iespēja atsaukt atmiņā dzīvnieku attēlojumu multfilmās.

Īpaši šim koncertam latviešu komponiste Anitra Tumševica, izmantojot motīvus no krievu tautas pasakas, sacerējusi jaundarbu “Rācenis ripo”. Katru pasakas tēlu mūzikā attēlos kāds instruments, piemēram, suņa loma uzticēta mežragam, kaķa loma – obojai, bet peli attēlos pikolo flauta kopā ar sitaminstrumentiem.

Koncerta programma aptvers dzīvnieku attēlojumu mūzikā – no vismazākajiem kukaiņiem līdz pat zilonim: skanēs Nikolaja Rimska-Korsakova “Kamenes lidojums” ar flautas solo, Kamila Sen-Sansa skaņdarbs “Zilonis” no cikla “Dzīvnieku karnevāls” ar kontrabasa solo. Orķestris “Rīga” mūzikā demonstrēs gan dažādu zvēru radītās skaņas, gan to veiktās kustības.

“Astoņi kustoņi” ir ceturtais, noslēdzošais, koncerts no orķestra “Rīga” organizētā sarunu cikla par mūziku “Nāc, ieklausies orķestrī RĪGA!”. Sarunas par mūziku ar jaunāko klašu skolēniem notiek jau piekto mācību gadu. Šie koncerti dod iespēju gan klausīties labu mūziku, gan iepazīt tuvāk orķestri un mūzikas instrumentus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+